سیل و طوفان گلستان را در نوردید!

بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
سیل و طوفان گلستان را در نوردید!

مدیرکل بحران گلستان با بیان اینکه توفان شب گذشته و امروز خسارت جانی در پی نداشت، گفت: عمده خسارت‌ها مربوط به آب‌گرفتگی گسترده اراضی کشاورزی و خسارت به تأسیسات زیربنایی، راه‌ها، ابنیه، پُل‌ها و برق است.

به گزارش عصر شمال از گلستان؛ مجتبی جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان، با بیان اینکه شدت بارش‌ باران سبب بروز خسارت‌ به تأسیسات زیربنایی و آبگرفتگی گسترده معابر شهری و اراضی کشاورزی شده است، اظهار داشت: از روز گذشته تاکنون بیش از 110 میلی‌متر بارش در استان به‌ویژه در مناطق غربی از جمله بندرترکمن، گمیشان و سیمین‌شهر به‌ثبت رسیده و برف و کولاک شدید نیز سبب مسدود شدن محورهای خوش‌ییلاق و توسکستان شده است.

وی افزود: بخشی از بزرگراه حدفاصل پلیس راه نوکنده به‌سمت بندرگز به‌دلیل طغیان رودخانه برای ساعاتی یک‌طرفه شده بود که با تلاش اکیپ‌های راهداری آب‌گرفتگی رفع و تردد به حالت قبل برگشته و بقیه محورها نیز باز است.

مدیرکل بحران استان ادامه داد: شدت بارش‌ باران که از اواخر وقت روز گذشته آغاز شده سبب آبگرفتگی معابر شهری و روستایی، کنده شدن سقف برخی خانه‌ها و انبارها، خسارت به تأسیسات زیربنایی از جمله برق، راه، پل و ابنیه و همچنین سبب آبگرفتگی گسترده مزارع گندم و کلزا شده است.

وی با اشاره به سرعت وزش باد به بیش از 108 کیلومتر گفت: خوشبختانه تاکنون خسارت جانی در این توفان نداشتیم.

جمالی درباره قطعی گسترده و چندساعته برق در برخی از شهرهای استان از جمله گرگان اظهارداشت: براثر توفان و بارش باران 80 فیدر برق از مدار خارج شده و تعدادی تیر برق واژگون شده است که نیروهای اداره برق در حال رفع خرابی‌ها هستند.

به‌گفته وی وزش شدید باد و بارش باران به‌تناوب تا اواخر فردا در استان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: