قیمت مرغ در گلستان به 9400 تومان رسید

بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۷
قیمت مرغ در گلستان به 9400 تومان رسید

رئیس جهادکشاورزی گلستان گفت: قیمت گوشت مرغ در این استان ۹ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شده و گران‌فروشی برخی از فروشگاه‌های عرضه منطقی نیست.

به گزارش عصر شمال از گلستان؛ مختار مهاجر امشب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در زمینه تولید گوشت مرغ در استان کمبودی وجود ندارد، اظهارداشت: با 5 زنجیره تولید در استان نشست‌هایی برگزار شد و در نهایت قیمت گوشت مرغ که به صورت مستقیم به دست مصرف‌کننده می‌رسد، 9 هزار و 400 تومان تعیین شد. علاوه براین با کمک زنجیره‌ها 7.5 تن گوشت مرغ با قیمت تعیین شده در سطح استان و به صورت سیار در حال توزیع است.

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی تأمین کننده مواد غذایی موردنیاز جامعه است و نظارت بر توزیع و عرضه آن در بازار برعهده سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی است، افزود: اینکه گوشت مرغ هر کیلوگرم 11 هزار تومان به دست مصرف‌کننده برسد، هیچ توجیهی ندارد و این افزایش قیمت بی‌دلیل بوده و منطقی نیست برای همین نیاز است که دستگاه‌های نظارتی ورود جدی‌تری به این موضوع داشته باشند.

رئیس جهادکشاورزی استان ادامه داد: برای تعادل و تنظیم بازار گوشت مرغ در گلستان، توزیع 4 هزار و 500 تن مرغ منجمد نیز در استان آغاز شده که با قیمت 6 هزار و 900 تومان در دسترس شهروندان قرار دارد.

وی گفت: روزانه بیش از 500 تن مرغ در استان کشتار می‌شود که 85 تا 110 تن آن به مصرف استان رسیده و بقیه آن به دیگر استان‌ها از جمله تهران و خراسان رضوی ارسال می‌شود.

مهاجر بیان داشت: برای کمک به بخش تولید مرغ حدود 4 هزار تن کنجاله برای تهاتر با گوشت مرغ بین مرغداران استان توزیع شده است.

انتهای پیام/


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: