یادواره 1400شهید شهرستان گرگان برگزار گردید

بدون دیدگاه
سه شنبه - ۷ آبان ۱۳۹۸
یادواره 1400شهید شهرستان گرگان برگزار گردید

شهداء ما شناسنامه واقعی ملت بزرگ ایران هستند.

به گزارش عصرشمال از گرگان؛ یادواره 1400 شهید شهرستان گرگان در آستان امامزاده عبدالله(ع)این شهرستان برگزارشد.

دراین مراسم که همزمان با شب شهادت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) مصادف بود با استقبال ویژه مردم، مسئولین نظامی و انتظامی استان مواجه گردید.

مهندس حمیدی فرماندار شهرستان گرگان درسخنرانی وخیر مقدم گویی فرمود: امروزه در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که فضای فرهنگی و اعتقادی جامعه غبارآلود است.

وی افزود: با توجه به پیشرفت تکنولوژی و وجود فضای مجازی، فضا جهانی شده و ممکن است جوانان در این فضای غبارآلود راه را گم کنند.

حمیدی گفت: امام حسین (ع) و نبی اکرم۱۴۰۰ سال گذشته ارزش هایی را برای ما آوردند و ما از آن دوران چیزهایی را شنیدیم.

فرماندار گرگان اضافه کرد: اما در دوران دفاع مقدس واقعیت‌هایی را از اقوام، دوستان و هموطنان خود دیدیم که با سبک زندگی و اخلاق اجتماعی که داشتند در زمره شهدا قرار گرفتند.

مهندس حمیدی بیان کرد: هدف از برگزاری یادواره‌های شهدا آشنایی جوانان با سبک زندگی شهداست و بیندیشیم که چه درس هایی را می توان از شهدا بیاموزیم.

وی گفت: در جبهه اسلام همه با میل امام عمل می‎کنند، شهدا تکلیف‎گرا و ولایت‎پذیر بودند و خود را در محضر خداوند می‎دیدند.

او افزود: برای شهدا مکان و زمان و شرایط سخت و آسان مهم نبود آنها در گرمای سوزان و یا سرمای شدید در میدان حضور می‎یافتند چراکه رسالت‎محور بودند نه محاسبه‎گر.

حمیدی اضافه کرد: شهدا همت بزرگی داشتند و خستگی را خسته می‎کردند، آنها در همه امورات زندگی نظم را سرلوحه کار خود قرار می‌دادند.

فرماندار گرگان فرمود:  مردمی بودن و با مردم مدارا کردن از دیگر ویژگی‎های شهدا بود، شهدا نه تنها با مردم که با اسرا نیز مدارا می‎کردند.
وی با اشاره به اینکه شهدا روحیه امید و نشاط داشتند و هیچ‎گاه ناامید نبودند، بیان کرد: شهدا در مسیر حق و اسلامی متواضع و فروتن بودند.

دربخشی دیگر از یادواره شهداء سردارحسین معروفی فرمانده سپاه نینوا استان گلستان که سخنران ویژه مراسم بود به نکاتی درخصوص شهدا اشاره نمود.

فرمانده سپاه نینوا گفت: شهدا بهترین بندگان خداوند هستند، کسانی که برای تبعیت از دین خداوند و اهل بیت (ع) همه جان و آبروی خود را در مسیر حق و عدالت تقدیم کردند و برای بقای اسلام تمامی سختی‎ها را پذیرفتند.

سردار معروفی افزود:  امروز شهدا مایه عزت و بزرگی انقلاب اسلامی شدند و قدرت بازدارندگی ایران را بالا بردند و شهداء ما شناسنامه واقعی ملت بزرگ ایران هستند.

وی بیان کرد: ملت ایران خود را مدیون ایثارگری‎های شهدا و جانبازان می‎داند، شهدا محور وحدت واقعی ملت بزرگ ایران هستند و از هر قوم و قبیله‎ای که باشند مردم ایران مقابل آنها تعظیم می‎کنند.

او فرمود: اگر امروز دشمنان جرأت نمی‎کنند به ملت سلحشور ما دست‎درازی کنند به دلیل جانفشانی شهدا در دوران دفاع مقدس است، همانطور که شهدا از همه داشته‎ها و حلال خود گذشتند و با نفس خود مقابله کردند امروز جامعه ما باید از حرام چشم‎پوشی کند.

فرمانده سپاه استان افزود:شهدا به آن چیزی که باور داشتند عمل کردند و وفا، ادب و بصیرت خود را نسبت به امام زمان نشان دادند و در زمره اولیای خداوند قرار گرفتند.

وی گفت: مکتبی بودن، انقلابی بودن و مردمی بودن، ولایت‎باوری و ولایت‎پذیری، تکلیف‎گرایی صداقت در کار و اخلاص در عمل از مؤلفه‎های شهدا بوده است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی بیان داشت: شهدا اعتقاد عملی به ذات اقدس الهی، باورها و ارزش‎های اسلامی داشتند و درون‎رزم بودند، آنها نسبت به خداوند باور و حسن ظن داشتند.

در پایان مراسم از خانواده شهداء و جانبازان دفاع مقدس تجلیل گردید.

انتها پیام./


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: