ایجاد منطقه آزاد در گلستان مفید است

دسته: آخرین خبر , اقتصادی , گلستان
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۹ مرداد ۱۳۹۵
ایجاد منطقه آزاد در گلستان مفید است

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استانهای وزارت صنعت ، معدن و تجارت با اشاره این مطلب که ایجاد منطقه آزاد اینچه برون می تواند برای استان مفید باشد گفت: گلستان نسبت به گذشته پیشرفتهای قابل توجهی داشته است.

به گزارش عصر شمال از گرگان؛”محمدرضا فیاض” معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استانهای وزارت صنعت ، معدن و تجارت در سومین گردهمایی معاونین توسعه مدیریت و منابع و ذیحسابان سازمان های صنعت ، معدن و تجارت سراسر کشور در گرگان گفت: در بدو تاسیس استان گلستان بعنوان معاون وزیر صنایع و معادن به استان سفر نموده ام و امروز شاهد پیشرفتهای زیادی در این استان بودم و البته که تمام کشور چنین شرایطی دارند و پیشرفت قابل توجهی نموده اند.

*عقب ماندگی های گلستان برطرف شود

وی با بیان این که گلستان عقب افتادگی هایی نیز دارد، گفت: لازم است با کار و تلاش مضاعف این عقب ماندگی ها جبران شود.

“فیاض” همچنین با اشاره به شرایط خاص کشور در سال گذشته گفت: تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران سبب شد تا سال گذشته تنها حدود 270 هزار بشکه نفت از کشور صادر نماییم و دولت در چنین شرایط سختی کشور را بخوبی اداره نموده است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استانهای وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: خوشبختانه در سال 95 شرایط تولید، صادرات و فروش بهبود یافته و البته هنوز در بازگشت پول کالاهای صادرشده مشکلاتی وجود دارد که به کندی صورت می پذیرد و امیدواریم با رفع کامل مشکلات و موانع موجود شاهد برطرف شدن مشکلات حوزه اداری و مالی دستگاههای دولتی و به تبع آن کارکنان دولت در سالجاری باشیم.

وی در ادامه گفت: قطعا راه اندازی واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد و طرحهای صنعتی و ورود آنها به چرخه تولید کشور، موجب رونق و توسعه کشور خواهد شد.

“فیاض” در ادامه تصریح کرد: منابع داخلی پاسخگوی نیازهای کشور نیست و لازم است سرمایه گزاری های خارجی جذب شوند.

*راه اندازی 7500 واحد کوچک و متوسط متوقف و نیمه فعال در کشور

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استانهای وزارت صنعت ، معدن و تجارت درخصوص محور برنامه های وزارت صنعت،معدن و تجارت نیز گفت: برنامه رونق تولید برای راه اندازی 7500 واحد کوچک و متوسط متوقف و نیمه فعال، تحریک تقاضای بازار و آموزش های تخصصی واحدها از جمله این محورها می باشند.

وی در ادامه افزود: صنایع بزرگ علاوه براینکه نافی صنایع کوچک و متوسط نیستند، لیکن سبب ایجاد صنایع کوچک و افزایش اشتغال و توسعه فرهنگی ،اجتماعی ، اقتصادی و … می شوند.

*در گلستان چند واحد بزرگ صنعتی ایجاد شود

“فیاض” تصریح کرد: نظر ما این است که چند واحد بزرگ صنعتی در استان ایجاد شوند و به همین خاطر رایزنی های لازم با سازمان های توسعه ای صورت خواهد پذیرفت.

وی همچنین عزم و اراده و خواست مسئولین استان را مهترین عامل در توسعه صنعتی و سرمایه گذاری در این بخش دانست و گفت : وقتی که عزم و اراده استان این باشد که صنایع بزرگ و مادر در استان شکل بگیرد، قطعا محقق خواهد شد و این با اهمیت تر از سرمایه است .

*روح منطقه آزاد، صادرات، تولید و تجمیع سرمایه باشد

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استانهای وزارت صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به موضوع مناطق آزاد گفت: هدف اصلی و مهم مناطق آزاد این است که صادرات، تولید و تجمیع سرمایه را شکل و رونق دهند و روح مناطق آزاد باید اینگونه باشد.

وی ابراز امیدواری کرد: عزمی که امروز برای بهینه سازی کارایی مناطق آزاد وجود دارد سبب آن شود که طی چندسال آینده مناطق آزاد کشور جایگاه واقعی خود را بیابند.

به گفته “فیاض”، منطقه آزاد اینچه برون نیز می تواند برای استان مفید باشد و به نظر می رسد بزودی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی لایحه این منطقه را تصویب نمایند که یقینا نقش بسیار موثری در توسعه استان خواهد داشت.

انتهای پیام/


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: