رییس هیأت نظارت،‌ ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان گلستان:67 دانشگاه و موسسه آموزشی در گلستان فعال هستند

بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۶ دی ۱۳۹۶
67 دانشگاه و موسسه آموزشی در گلستان فعال هستند

رییس هیأت نظارت،‌ ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان گلستان گفت: در استان 67 موسسه و مرکز آموزش عالی شامل دانشگاه های دولتی، پیام نور، علمی کاربردی، آزاد، غیر انتقاعی، فنی حرفه ای و فرهنگیان و 13 موسسه و مرکز پژوهشی فعال است.

به گزارش عصر شمال از گلستان؛ دکتر نجفی نژاد در نشست اظهار کرد: موسسات آموزش عالی در استان شامل سه دانشگاه دولتی، 14 موسسه غیر انتفاعی، 12 واحد و مرکز پیام نور، 12 واحد و مرکز دانشگاه آزاد، 19 مرکز دانشگاه علمی کاربردی، 3 پردیس دانشگاه فرهنگیان و 5 دانشکده فنی و حرفه ای است.

وی افزود: 6 مرکز پژوهشی خصوصی، 6 مرکز رشد و یک پارک علمی فناوری در استان مشغول به فعالیت هستند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های هیأت نظارت،‌ ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان، گفت: سال گذشته در مجموع از 54 موسسه آموزش عالی در استان بازدید انجام شد و امسال نیز تاکنون از 51 موسسه بازدید کردیم که تا پایان سال به حدود 60 موسسه می رسد.

نجفی نژاد با بیان اینکه یکی از وظایف ما علاوه بر نظارت، رسیدگی به شکایات است، تصریح کرد: در دو سال گذشته به 71 مورد شکایت رسیدگی کردیم که 60 مورد از شکایات مربوط به موسسات غیر انتفاعی بوده است.

وی گفت: یکی از نقاط ضعفی که در بحث آموزش عالی استان وجود دارد، رقابت ناسالم برای جذب دانشجو است که کیفیت آموزشی را به طور عمومی پایین آورده است. عدم توجه به مقررات در جذب مدرس، پرداختن به مسائل حقوق و مزایا  و شهریه ها و استاندارد نبودن زیر ساخت های آموزشی از جمله مشکلات موسسات آموزش عالی است.

نجفی نژاد تصریح کرد: یکی دیگر از وظایف هیات نظارت، ارزیابی و تضمین کیفت آموزش این است که زیر نظام آموزش را تجزیه و تحلیل کند و برای چالش ها، نقاط قوت و ضعف راهکار ارائه دهد.

وی تصریح کرد: این مرکز هر ساله باید گزارش تحلیلی از فعالیت های آموزشی، پژوهشی، فناوری، فرهنگی و اجتماعی مراکز آموزش عالی را تنظیم و به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال کند.

رییس هیأت نظارت،‌ ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان گلستان خاطر نشان کرد: بر اساس این آیین نامه گروه های بازدید کننده موظف هستند در هر سال دو بار از مراکز آموزش عالی بازدید کنند.

وی بیان کرد: سالانه باید کلیه فعالیت های آموزشی و پژوهشی یک عضو هیات علمی دانشگاه مورد پایش قرار گیرد.


انتهای پیام


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: