جشنواره غذا در رشت برگزار می‌شود

دسته: آخرین خبر , فرهنگی , گیلان
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲ مرداد ۱۳۹۵
جشنواره غذا در رشت برگزار می‌شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رشت با بیان اینکه شهر رشت به‌عنوان شهر خلاق خوراک شناخته شده است،

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رشت با بیان اینکه شهر رشت به‌عنوان شهر خلاق خوراک شناخته شده است، گفت: در تلاش هستیم با مشارکت شهرداری رشت جشنواره غذا را در رشت برگزار کنیم.

به گزارش عصر شمال به نقل از تسنیم : حسین میرزایی , در مورد اقدامات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رشت در ایام تابستان اظهار داشت: با  هماهنگی سپاه ناحیه مرکزی رشت 54 غرفه صنایع دستی، غذای محلی و عکاسی در پارک در عمارت کلاه فرنگی دایر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها ورود گردشگر و مسافر در رشت به اوج خود می‌رسد بیان کرد: در این راستا در پارک ملت رشت جنب کلبه جهانگردی در شب‌های پنجشنبه و جمعه نمایشگاهی دایر می‌کنیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشت با بیان اینکه 5 نمایشگاه در سطح شهرستان دایر می‌کنیم تصریح کرد: در بازارچه محلی خمام نیز در روزهای پنجشنبه و جمعه از هنرمندان صنایع دستی استفاده می‌کنیم که بتوانند محصولات خود را به گردشگران بدون واسطه عرضه کنند.

میرزایی با اشاره به اینکه جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری اول مرداد در رامسر به پایان رسید، اظهار کرد: با توجه به اینکه شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناخته شده است در تلاش هستیم با مشارکت شهرداری، جشنواره غذا را در رشت برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه رشت ورودی استان گیلان است و همه چشم‌ها به آن دوخته شده است، مطرح کرد: در جلسات ستاد سفر تصمیم گرفتیم در مبادی ورودی شهر مراکز اطلاع رسانی ایجاد کنیم که گردشگران از اطلاعات گردشگری رشت و مراکز اقامتی مطلع شوند.

میرزایی نظارت و سرکشی از رستوران‌ها و مراکز اقامتی بین راهی را از دیگر اقدامات این اداره معرفی کرد و گفت: حدود 72 رستوران بین راهی و 60 خانه مسافر در رشت داریم و در بازدیدهای مشترک از سوی دستگاه‌های مرتبط نظیر اماکن، بهداشت و تعزیرات بر آنها نظارت می‌کنیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رشت، موزه میراث روستایی را برند استان و کشور دانست و بیان کرد: مطابق سال‌های گذشته، مراسم‌های آیینی، بومی، محلی و نمایشگاه‌های صنایع دستی را در موزه میراث برگزار می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما این است که گردشگران بدون دغدغه و با رضایت خاطر به گیلان و رشت سفر کنند و شماره تلفن 33618465 آماده پاسخگویی به شکایات مردم است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: