خانه نیما یوشیج راه اندازی شد

دسته: آخرین خبر , فرهنگی , مازندران
بدون دیدگاه
جمعه - ۳۱ تیر ۱۳۹۵

مسؤول اجرایی خانه نیما ، به ایجاد و راه‌اندازی خانه نیما زیر نظر موسسه مردم نهاد فرهنگی هنری نیما یوشیج شهرستان نوشهر خبر داد.
به گزارش عصر شمال به نقل از خبرگزاری فارس،  امیر کریمی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ایجاد و راه‌اندازی خانه نیما زیر نظر موسسه مردم نهاد فرهنگی هنری نیما یوشیج این شهرستان اظهار کرد: این سفر فرهنگی در راستای شناخت هر چه بیشتر با اندیشه‌ها و آرای نیما یوشیج شاعر پرآوازه و سنت‌شکن در عرصه شعر و ادبیات ایران زمین انجام شده است.

وی افزود: در این سفر شاعران از سراسر استان مازندران با سه دستگاه اتوبوس به سمت یوش و خانه پدری نیما در حال حرکت هستند و فضای فرهنگی و شاعرانه خاصی در این سفر حاکم است.

مسؤول اجرایی خانه نیما درباره برنامه‌های این سفر تصریح کرد: در این سفر شب شعر نیمایی را داریم و سپس شاعران به نقد و بررسی اشعار نیمایی می‌پردازند.

وی با قدردانی از هیأت اجرایی شاعران مرکز و شرق مازندران، بیان کرد: من هنوز هم یک رویا دارم که روزی کاروان‌های خانه نیما شاعران فارسی زبان جهان را از تاجیکستان، افغانستان، ازبکستان، ترکمنستان، ارمنستان، آذربایجان و جای جای ایران پهناور به خانه پدری برساند.

کریمی خاطرنشان کرد: در نشست‌های هفتگی خانه نیما در نوشهر که با حضور همراهان و اساتید حوزه شعر و ادب برگزار می‌شود خوانشی از یک یا دو شعر نیما انجام می‌شود و با نقدهای جاری در فضاهای مجازی که بعضاً به صورت شناخت جامعه‌شناسانه و محیطی و هم زمینه در زبان مشترک با نیما نبوده‌اند و احتمال سهوی در نگرش و واقعیت شعر و اندیشه ناب مستتر در شعر به صورت تطبیقی مورد بررسی قرار می‌گیرد و گزیده این مطالب در رسانه‌‌ها منتشر می‌شود.

وی در پایان اضافه کرد: همچنین قصد داریم در نهایت کل مطالب سالانه این نشست‌‌ها را در قالب یک کتاب مرجع به چاپ برسانیم.

انتهای پیام/


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: