نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛آمریکا برای استحاله انقلاب مرحله به مرحله حرکت می‌کند/ کارآمدی نظام منوط به کارآمدی دولت است

دسته: آخرین خبر , اجتماعی , بین المللی
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۹ دی ۱۳۹۶
آمریکا برای استحاله انقلاب مرحله به مرحله حرکت می‌کند/ کارآمدی نظام منوط به کارآمدی دولت است

نماینده ولی فقیه درسپاه پاسداران گفت: آمریکا برای استحاله انقلاب مرحله به مرحله حرکت می‌کند و تا جامعه دچار انقلاب درونی نشود نمی‌تواند در برابر طاغوت بایستد.

به گزارش عصر شمال از مازندران؛ حجت‌الاسلام علی سعیدی در جمع پاسداران سپاه کربلا مازندران با اشاره به قرار داشتن آستانه ماه بهمن و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ما امروز شاهد موفقیت و پیروزی‌های بسیار مهم و سرنوشت‌سازی در مسیر حرکت نهضت امام(ره) و آماده‌سازی داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی برای حاکمیت جهانی نهضت اسلام به رهبری امام مهدی(عج) هستیم.

وی به نقل از تعبیر شهید مطهری که در قرآن، انقلاب را تحول درونی معنی می‌کند، افزود: در زبان عرب به تحولات اجتماعی ثوره می‌گویند اما اصل انقلاب به معنای تحول و دگرگونی درونی است که اگر این تکامل درونی انسان الی‌الله باشد و آثار این تحول در عمل و رفتار دیده شود، انقلاب تکاملی و رو به جلو به وجود می‌آید و دیگر این انسان از قید و بند هوای نفسانی آزاد می‌شود. اما اگر این تحول الی‌الشیطان باشد انقلاب ارتجاعی یعنی بازگشت به عقب داریم.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این مطلب که انقلاب درونی انسان هم می‌تواند رو به جلو و هم می‌تواند ارتجاعی باشد، اضافه کرد: فرعون همه ساحران را جمع کرد و گفت شما هرچه دارید و ندارید باید در مقابل موسی عرضه کنید. وقتی ساحران در برابر حضرت موسی(ع) قرار گرفتند، ساحرانی که فوق تخصص عصر آن روز در سحر و جادو بودند و در این زمینه هم آموزش دیدند هرچه در توان داشتند عرضه کردند. اما وقتی نوبت به حضرت موسی رسید و عصا به امر الهی تبدیل به اژدها شد و ابزارالات ساحران را بلعید. اینها در برابر این عمل موسی(ع) گفتند «امنا رب العالمین». ساحران که حق طلب و حق جو نبودند اما حق بین شدند و یک انقلاب درونی اتفاق افتاد.

سعیدی بیان کرد: هستند کسانی که نه حق‌طلبند و نه حق‌جو اما وقتی در یک فنی متخصص هستند و می‌بینند چیزی واقعیت حقیقی دارد به آن ایمان می‌آورند. ساحران این رفتار را در حضرت موسی(ع) دیدند و دچار تحول درونی شدند. فرعون هم آنها را تهدید کرد اگر ایمان بیاورید شما را قطعه قطعه کرده و از درختان نخل آویزان می‌کنم که پاسخ دادند: انا الی ربنا منقلبون.

وی با تصریح به اینکه جامعه‌ای که انقلاب می‌کند ممکن است در یک دوره‌ای رشد و تحولاتش رشد الی‌الله باشد یا در دوره دیگر بازگشت به عقب و دچار تحول ارتجاعی شود، گفت: اگر مردم خط را گم کنند و خواسته‌ها را جای نیازها قرار بدهند و با فشار دشمن از سطح آرمان‌های خود تنزیل کنند، دچار چرخش ارتجاعی شده و عقب‌گرد می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گریز به دوره پیامبر(ص) و جنگ احد تاکید کرد: در تنگه احد، رهبری آن دوره دستوراتی دادند که باید در جای خودش اجرا می‌شد. و اگر تخلفی در اجرای دستور صورت گرفت به همان نسبت به انقلاب و دین خسارت وارد شد.

نماینده ولی فقیه درسپاه پاسداران با تاکید بر اینکه آمریکا برای استحاله انقلاب مرحله به مرحله حرکت می‌کند و تا جامعه دچار انقلاب درونی نشود نمی‌تواند در برابر طاغوت بایستد، خاطرنشان کرد: آنها ممکن است در آینده بگویند یا قدرت دفاعی و موشکی یا نان و معیشت، کدامش را می‌خواهید؟ چه بسا که در مرحله اول گفتند با برجام معیشت مردم سروسامان می‌گیرد و شما معیشت می‌خواهید یا انرژی هسته‌ای به طور طبیعی مردم به سمت معیشت رفتند. در مرحله بعدی حقوق بشر و دین را علم می‌کنند که کدام یک از آنها را می‌خواهید؟ در حالی که نه معیشت را درست کردند نه بیکاری را.

این مسئول به بیان مراحل انقلاب درونی پرداخت و ادامه داد: تا جامعه دچار انقلاب درونی نشود نمی‌تواند در برابر طاغوت بایستد و اولین مرحله انقلاب درونی انقلاب فکری و انقلاب اعتقادی است، مرحله دوم تحول گفتمانی است یعنی در گفتمانش تغییر به وجود می‌آید. مرحله بعدی انقلاب نظامی‌ست. تحول بعدی هم اداری و ساختاری است که راس نظام، حجت خدا قرار دارد.

سعیدی گفت: صرفا در راس نظام، پیامبر یا ولی فقیه باشد کافی نیست و ما نیاز به یک تحول سازمانی و ساختاری داریم. اینکه اگر رئیس‌جمهوری در یک دوره انقلابی بود کافی نبوده و باید در همه دوره‌ها رئیس‌جمهور انقلابی باشد. کارآمدی نظام منوط به کارآمدی دولت و سیستم دولت است.

وی به انحراف جامعه اشاره کرد و افزود: جامعه ما از دوران کارگزاران دچار یک تحول ارتجاعی شد و این حرکت ارتجاعی با شیب تند شروع به رشد کرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این مطلب که در دوره پیامبر و حضرت امیرالمومنین(ع) فرماندار و استاندار توسط خود آنها منصوب می‌شدند و به شرائط تکلیف سنگین مردم اشاره و تاکید کرد: در دوره ما مسئولان با رای مردم انتخاب می‌شوند.

سعیدی با بیان این مطلب که یک حکومت انقلابی؛ رهبر انقلابی، رئیس جمهور انقلابی و وزیر انقلابی می‌خواهد، گفت: یک روز می‌گفتند اروپایی‌ها نوچه هستند باید برویم سراغ کدخدا با کدخدا ببندیم. رفتند با کدخدا بستند و کدخدا برای هزارمین بار دوباره خیانت کرد. الان دوباره متوسل شدند به نوچه‌های کدخدا.

وی با تاکید بر بصیرت‌افزایی و عدم تکرار اشتباهات در اعتماد به شیطان بزرگ، تصریح کرد: حفظ آرمان‌ها هزینه دارد و سخت است و اگر ملتی متوجه نباشد که دارد چه می‌کند نتیجه‌اش می‌شود که از حق مسلم خود می‌گذرند اما در معیشت هم دچار مشکل می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشکلاتی که در جامعه وجود دارد را حل شدنی دانست و با انتقاد از برخی مسئولان، بیان کرد: کار دولتمردان حاشیه‌پردازی و نظریه‌پردازی نیست. اگر نتوانیم انقلاب را حفظ کنیم مورد لعنت آیندگان قرار می‌گیریم، همان‌طور که خودمان برخی بی‌تدبیری‌های گذشتگان را مورد لعنت قرار می‌دهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما باید متناسب با شرایط و زمان، تکلیف‌مان را مشخص کنیم که سرنوشت دنیا و آخرت ما به این تکلیف عمل کردن بستگی دارد.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:محسن عسگری - 536 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۷
برچسب ها: