خبر دریافتی؛اداره کل فرهنگی استانداری گلستان را دریابید!

دسته: آخرین خبر
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۳ آذر ۱۳۹۶
اداره کل فرهنگی استانداری گلستان را دریابید!

اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گلستان از جمله حوزه هایی است که به صورت مستقیم در راستای حفظ و تقویت هماهنگی نهادهای متولی فرهنگ، کاهش آسیب های اجتماعی و برنامه ریزی برای مقابله با ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی در هر استان ایفای نقش می کند .

بر اساس قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران و مطابق با آموزه های دینی در راستای حفظ حریم و حرمت زنان، حضور مردان در سالن های ورزشی بانوان ممنوع و بر رعایت آن تاکید شده است.به گزارش عصر شمال از گرگان؛ در سال های اخیر تلاش های زیادی از سوی برخی گروه ها برای قانع کردن تصمیم گیرندگان ملی و حتی مراجع عظام تقلید صورت گرفته است تا حداقل، ورود بانوان به ورزشگاه ها و سالن های ورزشی مردان با رعایت ضوابط خاص آزاد شود که تاکنون قوانین تازه ای در این زمینه تصویب و ابلاغ نشده است و مهم تر آنکه در هیچ برهه ای ورود آقایان به سالن برگزاری ورزش بانوان به دلیل شرایط پوشش بانوان و رعایت آداب اسلامی اصلا مطرح نبوده است.

از طرفی نهاد های انقلابی و دستگاه های فرهنگی کشور موظف شده اند با سیاستگزاری و برنامه ریزی مناسب در چهارچوب قانون و در راستای حفظ، توسعه و تثبیت ارزش های حاکم بر جامعه اسلامی تلاش کنند.

اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گلستان از جمله حوزه هایی است که به صورت مستقیم در راستای حفظ و تقویت هماهنگی نهادهای متولی فرهنگ، کاهش آسیب های اجتماعی و برنامه ریزی برای مقابله با ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی در هر استان ایفای نقش می کند .

اینک سکان اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گلستان به عبدالرضا چراغعلی سپرده شده است . وی چند ماه قبل و زمانی که ریاست هیئت بسکتبال گرگان را بر عهده داشت در اقدامی عجیب و سوال برانگیز که تصاویر آن منتشر شده و تعدادی دیگر منتشر خواهد شد؛ به همراه عده ای از آقایان، ضمن و حضور گرفتن عکس یادگاری در سالن بانوان و به تصویر کشیدن یک خبط نامتعارف فرهنگی، به تماشای دیدار بسکتبال بانوان گرگان و تیم تهرانی نشست که البته پس از این اقدام ناشایست، با برخورد قاطع مدیر کل ورزش و جوانان گلستان مجبور به استعفا شده است.

حال سوالی که مطرح می شود این است؛ آیا کسی که خطوط قرمز فرهنگی و دینی را به صورت آشکار زیر پا می گذارد؛ شایستگی به دست گرفتن مسئولیت یک حوزه حساس مرتبط با فرهنگ در استانداری گلستان را دارد؟

آیا می توان به اشخاصی که کمترین اعتقادی به حفظ حریم بانوان و رعایت هنجارهای جامعه اسلامی در مجامع ورزشی ندارند اعتماد کرد و عنان سیاستگزاری فرهنگی را به آنان سپرد؟

آیا این امر نادیده گرفتن خون پاک چند صد هزار شهید که در راه حفظ و تقویت ارزش های نظام اسلامی جان خود را فدا کرده اند؛ نیست؟

آیا این رفتار مصداق شنا کردن بر خلاف سیاست ها، اهداف و ارزش های جامعه اسلامی نیست؟

آیا این امر لگد مال کردن و به قهقرا بردن فرهنگ و سپردن سکان کشتی فرهنگ به دست نا اهلان نیست؟

از آنجا که این تحرکات مشکوک زائیده ذهن و تفکر مسموم برخی افراد و جریانات ضد فرهنگی است و بی شک ممکن است در هر برهه و عرصه ای با نقابی جدید متبلور شود؛ شایسته است استاندار گلستان و نهادهای انقلابی در راستای شناسایی و حذف عاملان آن از پیکره فرهنگ و جلوگیری از اشاعه آن اقدام کنند.

م . صفری

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:محسن عسگری - 536 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۲
برچسب ها: