برگی دیگر از "ما میتوانیم" از سوی نخبگان گلستان؛“آف ایران” رمز موفقیت اصناف/ تلاش جوانان گلستانی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور/تصاویر

دسته: آخرین خبر , انتخاب سر دبیر
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۳ آذر ۱۳۹۶
“آف ایران” رمز موفقیت اصناف/ تلاش جوانان گلستانی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور/تصاویر

قدم بزرگ آف ایران برای حل مشکلات اصناف در قالب یک پروژه ارزشمند "اپلیکیشن" بر بستر تلفن های همراه، خلق گردید.

مدیرعامل آف ایران با بیان این مطلب که مشکلات اصناف در سایه آف‎ایران حل می‎شود افزود: تیم “آف ایران” به مدت ۴ ماه است که برای راه‎اندازی این نرم افزار شبانه‎روز کار طراحی، ویرایش، جمع آوری اطلاعات از اصناف و واحدهای صنفی گرگان انجامداده است و برای بهبود کیفیت این نرم‎افزار اینگونه فعالیت‎ها را به شکل مستمر ادامه خواهد داد.

به گزارش عصر شمال از گرگان؛ “نگار ریاضی”، مدیرعامل آف ایران، در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص کارایی این نرم افزار گفت: از روزنخست آذر به مناسب ماه ربیع الاول افتتاحیه بانک اطلاعات شهری به نام «آف ایران» را در سالن کنفرانس اتاق بازرگانی استارت زدیم و مفتخر هستیم که بتوانیم به مردم خوب گرگان خدمات شایسته ارائه دهیم، بنده و آقای “رضا تقی زاده” از آبان سال 96 در راستای راه‎اندازی شرکت باهم همراه شدیم و از آذر ماه « آف ایران» راه‎اندازی شد و سرویس از همان زمان در دسترس عموم مردم قرار گرفته است.

وی افزود: تیم آف ایران به مدت ۴ ماه است که برای راه‎اندازی این نرم افزار شبانه‎روز کار طراحی، ویرایش، جمع آوری اطلاعات از اصناف و واحدهای صنفی گرگان انجام داده است و برای بهبود کیفیت این نرم‎افزار اینگونه فعالیت‎ها به شکل مستمر ادامه می دهد.

مدیرعامل آف ایران تصریح کرد: در راستای مقرون به صرفه‎بودن استفاده از این نرم‎افزار باید گفت، این افزار بر روی اندروید و آی.او.اس طراحی شده و درحال حاضر کار تبلیغات را دنبال می کنیم.

* “آف ایران” با 50 میلیون تومان، سرمایه گذاری شخصی، متولد شد

“ریاضی” درموردسرمایه‎گذاری بر روی آف‎ایران اظهار داشت: همه هزینه هایی که برای راه اندازی (آف ایران) انجام دادیم شخصی بود وازهیچ نهادی حمایت مالی دریافت نکردیم، حدود 50میلیون تومان سرمایه اولیه داشتیم که با آن کار را شروع کردیم.

وی با بیان اینکه برای راه‎اندازی نرم‎افزار «‎آف‎ایران» 8 ماه از نظر ایده آن را می‎‎سنجیدم و در ۴ ماه به شکل عمل توانستیم این نرم‎افزار جامع را محقق کنیم، ادامه داد: در طی ماه گذشته با آقای رضا تقی‎زاده در راستای توسعه شرکت”آف‎ایران هیرکان” و تحقق اهداف مورد نظر این شرکت همراه شدم و امید داریم بتوانیم در کل ایران این نرم‎افزار را دسترس مردم و اصناف قرار دهیم و این مهم نیاز به همیاری مسئولان اصناف و پشتیبانی مردم دارد.

* همه ایرانی‎ها در 5 سال آینده آف ایران را می‎شناسند

مدیر عامل آف ایران بر این مهم تاکید کرد که در طی 5 سال آینده “آف‎ایران” را هر ایرانی می‎شناسد، افزود: با توجه به اینکه این نرم افزار از شهر خوب گرگان راه‎اندازی شده از همشهریان گرگانی می‎خواهیم که ما را در این کار پشتیبانی کنند و در کنار ما باشند.

در همین راستا، “رضا تقی‎زاده خواجه غیاثی” مدیر آف ایران نیز در گفتگو با خبرنگار ما در جهت تکمیل سخنان همکار خود بر آمد و گفت: علی‎رغم اینکه تحصیلات ارشد مدیریت ساخت دارم ولی با توجه به علاقه و مطالعه در زمینه مدیریتی ، جای خالی مدیریت و ساماندهی شهر در قسمت اصناف و نیازبه یک همراه خوب برای راحتی هر چه بیشتر شهروندان در انتخاب هایشان را حس کردم و تصمیم‎گرفتم که ایده جذاب “آف‎ایران” را دنبال کنم.

وی تصریح کرد: نرم‎افزار”آف‎ایران” به شکل یک پکیچ کامل دست‎بندی شده و قابلیت دسترس ی به انواع محصولات و خدمات ارائه شده در شهر گرگان را برای مردم را به وجود آورده و قدرت تصمیم‎گیری برای خرید یک کالا را افزایش می‎دهد.

مدیر “آف ایران” یادآور شد: اعتقاد دارم آف ایران باعث رونق کسب و کار می‎شود، واحدی که کسب و کارش را صحیح مدیریت کند و خدمات خوبی به مردم ارائه دهد در این نرم افزار و در نزد مشتریان دیده می‎شود

* 15 هزار اطلاعات واحد‎های صنفی گرگان در آف‎ایران وجود دارد

“تقی‎زاده” با بیان اینکه این نرم افزار قدرت انتخاب مردم را افزایش می‎دهد، تاکید کرد: ۱۵ هزار اطلاعات واحد صنفی در شهر گرگان در این نرم افزار وجود دارد که به عنوان نخستین بانک اطلاعات شهری محسوب می‎‎شود.

وی گفت: ما قصد داریم که شبکه اجتماعی گرم و صمیمی در مقیاس شهری برای اصناف و مردم ایجاد کنیم وبه دنبال این هستیم محیطی را فراهم کنیم که اصناف بتوانند کالا و خدمت خود را که در حال حاضر به شکل منطقه‎ای عرضه می‎کنند به نمایش عموم شهروندان بگذارند.

مدیر آف ایران ادامه داد: در حال حاضر با روسای اصناف به شکل مستقیم در ارتباط هستیم و آف ایران دارای مجوز اتاق اصناف است و با توجه به پیشرفت تکنولوژی و یاری گرفتن از تکنولوژی در جهت رفاه مردم و رونق کسب وکار ، باید از این نرم افزار نوین استفاده شود.

تقی‎زاد تاکید کرد: نرم افزاریی مانند «آف‎ایران» که بتواند به شکل تخصصی بانک اطلاعاتی اصناف را در یک شهر داشته باشد در حال حاضر وجود ندارد،سعی می‎کنیم که در ورژن های جدیدی به این نرم افزار اضافه کنیم و این ‎افزار تنها بستر آغازی است و به امید خدا و حمایت مردم و مسئولان آف ایران به جایگاه واقعی خود دست پیدا می‎کند.

وی با بیان اینکه آف ایران آخرین تخفیف ها و طرح های شهری را نشان می دهد، گفت: بهترین هدیه ما به مشتریان نرم افزار رایگان است که دارای اطلاعات جامع شفاف و دقیق و به شکل رایگان است که می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.

مدیر آف ایران اضافه کرد: مردم می توانند با استفاده از «آف ایران» به واحدهای صنفی که خرید می کنند امتیاز بدهند و برترین های صنف خود را در هر روز ببینند.

* مشکلات اصناف در سایه “آف‎ایران” حل می‎شود

در همین راستا، “رمضانعلی سمیعی” رئیس سازمان بسیج اصناف استان گلستان در رابطه با نرم افزار “آف ایران” اشاره کرد و گفت: در روز افتتاحیه این نرم افزار استقبال کمی از سوی مسئولان شد و با توجه به تاثیراتی که می‎توانست در سطح استان و کشور داشته باشد انتظار پیش از این بود.

وی تصریح کرد: امید داریم در جلسه ماهانه اتاق بازرگانی تحت عنوان جلسه اجلاس اتحادیه‎‎ها از این جوانان دعوت به عمل آید تا بتوانند با معرفی بیشتر نرم‎افزار آف ایران بپردازند.

“سمیعی” تصریح کرد: امروز ما از بازر جهانی نباید عقب بمانیم و باید بتوانیم با متدهای روز دنیا پیش برویم و در استان گلستان پیشگام در این عرصه نبود و خیلی از مشکلات اصناف در سایه این نرم افزار حل می‎شود و باید از آن حمایت کنیم.

رئیس سازمان بسیج اصناف گلستان تاکید کرد: مسئولان که باید این حمایت ها را انجام می‎دادند در این عرصه ورود پیدا نکردند، جوانان نرم افزار طراحی کردند و دیدم که مسئولان دعوت شده به این مراسم نیامدند تا به حضور خود از کارآفرینان جوان و خلاق گلستانی حمایت کنند.

* قانون‎ها باید به گونه‎ای باشد که کار جوانان آسان شکل بگیرد

همچنین، “محمد جواد پاداش” رئیس اتحادیه صنف فروشندگان و خدمات فنی رایانه و ماشین‎های اداری گرگان نیز در همین راستا گفت: باید مسئولان از این جوانان حمایت مالی و معنوی داشته و مسئولان امر قوانین را برای تسهیل روند اشتغال جوانان تسهیل کنند.

وی تصریح کرد: قانون‎ها باید به گونه‎ای باشد که کار جوانان آسان شکل بگیرد و معافیت‎ها را در نظر بگیرند تا به مرحله بلوغ در کار برسند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان و خدمات فنی رایانه و ماشین‎های اداری گرگان ادامه داد: با توجه به اینکه شبکه‎های مجازی استفاده از اینترنت و اپلیکیشن موبایل در جامعه رشد روز افزون داشته ضرورت دارد اصناف به این سمت بروند.

پاداش تاکید کرد: امروزه بدون تبلیغات فضای مجازی، سایت یک صنف شناسنانه پیدا نمی‎کند و پاسورتی برای تجارت بدست نمی‎آورد.

وی گفت: کسب و کار سنتی در طی چند سال آینده محدود می‎شود و نمی‎توانند مشتری جدید‎تری را پیدا کنند و کسبه باید در این زمینه پیش قدم شود و به چنین جوانانی که کمک می‎کنند.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:محسن عسگری - 536 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۷
برچسب ها: