فعال فرهنگی استان گلستان:کمک های مردمی به زلزله زدگان غرب کشور، ” آتش به اختیار” را تعبیر کرد

دسته: آخرین خبر , بین المللی , فرهنگی هنری , یادداشت و مقالات
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۳۰ آبان ۱۳۹۶
کمک های مردمی به زلزله زدگان غرب کشور، ” آتش به اختیار” را تعبیر کرد

فعال فرهنگی استان گلستان در یادداشتی آورده است: آتش به اختیار یعنی همین کارهای مردم عزیز ایران با هر توان و ظریفتی که دارد و نیروهای جوان جهادی و انقلابی در کمک به زلزله زدگان بدون هیچ چشم داشت مالی در کمک به مردم زلزله زده در دورتر مناطق است.

به گزارش عصر شمال از گرگان؛ “محسن رایجی” فعال فرهنگی استان گلستان در یادداشی آورده است: رهبر انقلاب در جمع مردم زلزله زده سر پل ذهاب:مسئولان تلاش های خود را مضاعف کنند به این حد قانع نیستم.

از بیانات حضرت امام خامنه ای کاملا مشخص و روشن است که مسئولین محترم باید بیشتر و بهتر عمل کنند.
آتش به اختیار موضوعی است که بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جامعه بین نخبگان و فرزانگان مطرح شده، ولی متاسفانه متولیان فرهنگ به جای پرداختن به مسائل اصلی، اساسی و ریشه‌ای، درگیر مسائل فرعی و حاشیه‌ای هستند.

آتش به اختیار یعنی همین کارهای مردم عزیز ایران با هر توان و ظریفتی که دارد و نیروهای جوان جهادی و انقلابی در کمک به زلزله زدگان بدون هیچ چشم داشت مالی در کمک به مردم زلزله زده در دورتر مناطق است.

این روزها که مسئولین در دعوای و بازی سیاسی خود برای تقسیم پست به سر می برند و وزیر محترم راه هنوز به مناطق زلزله زده تشریف نبردن جوانانی با تلاش روزافزون و ژن خدمت و آتش به اختیار به دنبال پاک کردن محرومیت از چهره مناطق زلزله زده محروم و دورافتاده هستند.

اما مشاهده می شود که در این وضعیت اضطراری، عده ای از سیاسیون حتی برخی از مقامات ارشد دولتی به جای تلاش برای حل و فصل سریعتر مشکلات و مسائل مردمی که درگیر زلزله و پیامدهای پس از آن هستند، خود را به شدت درگیر بازی های سیاسی کرده اند، درگیری هایی که از آن بوی تعفن به مشام می رسد.

به عنوان مثال، پرداختن به این موضوع که میزان تخریب واحدهای مسکن مهر بیشتر از واحدهای ساخته شده توسط مردم است (فارغ از قضاوت درباره صحت این ادعا)، چه دردی را از مردم زلزلزده و داغدار استان کرمانشاه دوا می کند که برخی از مسئولین ارشد دولتی در این دوره زمانی بحرانی، خود را درگیر آن کرده اند و از مسائل اصلی این مردم غافل شده اند.

درگیر شدن در این بازی های سیاسی توسط مسئولینی که خود باید الگو مناسبی برای مردم و سیاسیون باشند، بسیار زشت و ناپسند است و تبعات سنگینی برای کشور به دنبال دارد.

وحدت مثال زدنی میان ارتش و سپاه که اکنون به منصه ظهور رسیده، چشم‌های دشمنان نظام را کور کرده است و ما هم به این هوشمندی افتخار می‌کنیم.
به راستی آقایان از چه ترسیدند که در فراری رو به جلو، به مسکن مهر حمله‌ور شدند و چون سیاست گذشته خود با سیاسی کاری قسمت کوچکی از حقیقت را که منافعشان در آن بود، بزرگ کردند و بخش عظیمی را پنهان؟

آیا اینها خیال کرده‌اند که حقیقت روشن نخواهد شد؟ بهتر است آن روزی را به یاد بیاورند که در برابر چشم ملت، دستانشان از ترس افشا شدن حقایق، تاب آرام گرفتن نداشت. البته علت این فرار به جلو‌ها مشخص است. اگر به مسکن مهر حمله نمی‌کردند، چگونه می‌توانستند هزینه سخنان گران‌بهای وزیری که مکررا در خانه ملت، مسکن مهر را مزخرف می‌نامید، پرداخت کنند؟

البته برای وزیری که در بهتر منطقه تهران زندگی کند آن هم با متراژ بالای چند صد متر معلوم است که مسکن مهر برای اون مزخرف است او از درد اجاره نشینی و بی خانه بودن چه میداند؟

آقای آخوندی به عنوان مسئول بخش مسکن که البته این روزها کمتر دیده می‌شود، باید بگوید برای بافت‌های فرسوده سایر شهرها چه کرده؟ آیا اگر خدای ناکرده زلزله بزرگ دیگری رخ داد، سناریو بعدی اینها همان تخریب مسئولین گذشته است؟

امیدواریم مجلس شورای اسلامی مواخذه موثری را در موعد مقرر انجام داده و این واقعه به فراموشی سپرده نشود.

و من الله التوفیق…

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:محسن عسگری - 536 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶
برچسب ها: