رئیس فدراسیون کبدی در گرگان:مسابقات کبدی مردان و زنان از شبکه‌های خارجی پخش زنده می‌شود

دسته: آخرین خبر , بین المللی , ورزشی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۸ آبان ۱۳۹۶
مسابقات کبدی مردان و زنان از شبکه‌های خارجی پخش زنده می‌شود

رئیس فدراسیون کبدی گفت: شرط ادامه همکاری با مربیان هندی حضور در فینال قهرمانی آسیا است و اگر در این مسابقات نتوانیم برابر هندوستان پیروز شویم دیگر نمی‌توانیم این تیم را شکست دهیم.

به گزارش عصر شمال از گرگان؛ محمدرضا مقصودلو صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان در خصوص برگزاری مسابقات کبدی قهرمانی آسیا در دو بخش مردان و زنان که از سوم آذرماه در گرگان برگزار می‌شود اظهار کرد: خوشبختانه مجموعه استان و فدراسیون دست به دست هم دادند تا مسابقات خوبی را با میزبانی بسیار خوبی را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: تیم‌های خوبی در این مسابقات شرکت می‌کنند و این مسابقات یک میدان مهم برای محک زدن تیم‌های ملی ما و مربیان و کادر فنی دو تیم ملی بانوان و آقایان است.

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص عدم حضور تیم‌ها تا به امروز در گرگان که شهر میزبان این رقابت‌ها است، تاکید کرد: تقویمی که ما برای تیم‌ها تعیین کردیم این بود که یکم آذرماه در گرگان حاضر شوند و اگر می‌بینید که تیم کره‌جنوبی در گرگان حاضر شده برای برگزاری اردوی مشترک چند روزه و برگزاری مسابقات تدارکاتی است.

مقصودلو گفت: تیم‌های پاکستان، هندوستان و تایلند روز چهارشنبه وارد گرگان خواهند شد و تیم چین تایپه و ترکمنستان روز سه‌شنبه به گرگان و باقی تیم‌ها به ترتیب وارد گرگان خواهند شد.

وی در خصوص عدم حضور محمد سرور دبیرکل کنفدراسیون کبدی آسیا و یا نماینده وی تا به امروز برای بازدید از محل برگزاری مسابقات و نحوه میزبانی، بیان کرد: آقای محمد سرور از 6 ماه پیش وارد ایران شدند و همه بازدیدهای لازم را انجام دادند و با توجه به اینکه ایشان در گذشته سرمربی تیم ایران بودند و گرگان را کامل می‌شناسند، اشراف کامل را نسبت به گرگان دارند.

رئیس فدراسیون کبدی بیان کرد: با توجه به اینکه مکان مسابقات را از مشهد به گرگان انتقال دادیم که دلیل آن مشکل زمانی پیش آمده بود، امیدواریم شاهد میزبانی خوبی از سوی ایران و استان گلستان باشیم.

مقصودلو تاکید کرد: دبیرکل فدراسیون آسیایی برای این مسابقات خواهد آمد و نماینده فدراسیون جهانی نیز در این مسابقات حضور خواهد داشت.

وی گفت: این مسابقات از شبکه‌های تلوزیونی خارجی هم پوشش داده می‌شود و می‌خواهند ایران را محک بزنند و ببینند آیا ایران توانایی میزبانی مسابقات در این سطح را دارد یا خیر و هماهنگی با شبکه سه سیما انجام شده که مسابقات آقایان و بانوان برای شبکه‌های خارجی پخش زنده انجام شود.

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص گروه‌بندی تیم‌های حاضر در این مسابقات، تصریح کرد: گروه‌بندی‌ها انجام شده و تیم ملی ایران با تیم‌های کره، تایلند، ترکمنستان و سریلانکا در یک گروه قرار دارد و دیگر تیم‌ها نیز در گروه مقابل قرار دارند.

مقصودلو بیان کرد: این گروه‌بندی‌ها چهارشنبه هفته گذشته انجام شد و چون هنوز این موضوع نهایی نشده بود، گروه‌بندی را اعلام نکردیم و طی امروز و فردا این گروه‌بندی را به صورت رسمی اعلام خواهیم کرد.

وی در خصوص بکارگیری دو سرمربی هندی در تیم‌های ملی کبدی زنان و مردان و چگونگی نحوه عملکرد آنها در بازی برابر تیم ملی هندوستان، اضافه کرد: این دو مربی بسیار حرفه‌ای هستند و از طرفی نیز ما نیز ریسک بالایی نکردیم و در کنار این دو سر مربی، مربیان ایرانی خودمان که سابقه سرمربی‌گری تیم‌های ملی داشته‌اند را در کنارشان گذاشتیم که هم تجربه بیشتری کسب کنند و هم در مدیریت فنی تیم همراه این دو سرمربی باشند.

رئیس فدراسیون کبدی تصریح کرد: تمام نگرانی‌ها و مسائلی را که اهالی کبدی و اهالی رسانه مدنظر دارند را ما پیش‌بینی کردیم و راهکار آن را در نظر گرفتیم.

مقصودلو در خصوص شرط ادامه همکاری این دو سرمربی هندی در تیم ملی مردان و زنان کبدی ابران، بیان کرد: ما به هر دو مربی هندی گفتیم که این مسابقات برای ما بسیار مهم است و باید تغییری در عملکرد دو تیم ملی مردان و زنان ببینیم و اگر به این نتیجه برسیم که از کارشان ناراضی هستیم این مسابقات آخرین همکاری آنها با فدراسیون کبدی ایران خواهد بود.

وی اضافه کرد: ما در تیم ملی کبدی مردان دو فینال و در کبدی زنان یک فینال را از دست دادیم که این فینال‌ها برای ما بسیار مهم بود و به همین خاطر با سرمربیان هندی‌مان صحبت کردیم که باید به فینال راه پیدا کنیم تا این تغییر در تیم‌ ملی احساس شود.

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص کسب مدال طلا در این مسابقات گفت: اگر نتوانیم اینجا هندوستان را شکست دهیم و مدال طلا را کسب کنیم دیگر نمی‌توانیم هندوستان را شکست دهیم.

مقصودلو تاکید کرد: تیم هندوستان با هشت مهاجم وارد مسابقات شده و بیشترین هدف‌گذاری را در بخش مهاجمان خود کرده و امیدواریم بتوانیم با دفاع مستحکم که در پروکبدی نیز بیشترین امتیاز را کسب کرده، تیم هندوستان را شکست دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که برخی اعتقاد دارند شما از این مسابقات برای پیروزی در انتخابات فدراسیون کبدی می‌خواهید استفاده کنید، گفت: این مسابقات طبق یک برنامه از پیش تعیین شده برنامه‌ریزی شد و نگاه ما به مسابقات آسیایی جاکارتا است.

رئیس فدراسیون کبدی خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم ابتدا منتظر باشیم انتخابات فدراسیون برگزار شود و بعد کار کنیم زیرا از برنامه‌ها عقب می‌افتیم و کبدی ضربه می‌خورد.

مقصودلو تاکید کرد: هندوستان برای برگزاری دیدار تدارکاتی موافقت نمی‌کند و این مسابقات بهترین میدان برای رویارویی با هندوستان است تا بتوانیم در مسابقات آسیایی جاکارتا بهترین نتیجه را کسب کنیم.

وی افزود: من باشم یا نباشم تیم باید در مسابقات آسیایی جاکارتا نتیجه بگیرد و تمام برنامه وزارت ورزش و جوانان نیز این است که این مسابقات برگزار شود تا تیم ما بتواند در جاکارتا نتیجه بگیرد.

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص عدم برگزاری بازی‌های تدارکاتی برای تیم‌های ملی زنان و مردان، گفت: متاسفانه تیم‌ها به ما میزبانی نمی‌دهند و تنها کشوری که به ما اجازه برگزاری اردو و بازی تدارکاتی داده، کره جنوبی است که در این مسابقات نیز چند روز زودتر وارد گرگان شد تا پاسخ حضور ایران در کره‌جنوبی و برگزاری اردوی مشترک را بدهد.

مقصودلو اضافه کرد: بازی تدارکاتی با پاکستان حاصلی را برای ما ندارد زیرا اختلاف سطح کبدی آنها با ما بسیار زیاد است و چهار بازیکن تیم ملی پاکستان همان بازیکنان حاضر در مسابقات گوانجو چین است و تغییری در تیم ملی خود نداده است و ما باید با هندوستان بازی تدارکاتی برگزار کنیم که متاسفانه هندوستان با این موضوع موافقت نمی‌کند.

وی گفت: ما برنامه جدید خودمان را از یک سال گذشته آغاز کردیم و این اقدامات برای امروز و دیروز نیست که بگویند من برای انتخابات در حال تلاش هستم و هشت نفر نامزد ریاست فدراسیون کبدی شدند و از این هشت نفر یک نفر رئیس می‌شود و طبق روال من نیز ثبت نام کردم و باید ببینیم نتیجه چه می‌شود.

رئیس فدراسیون کبدی تصریح کرد: من سه سال دیگر کارمند وزارت ورزش هستم و هیچ مشکلی در خصوص قبول این مسئولیت توسط من نیست.

مقصودلو با اشاره به اینکه جایگاه ریاست فدراسیون کبدی برای بسیاری جذابیت پیدا کرده است، گفت: دوره اول و دومی که نامزد شدم دو نفر برای کسب این جایگاه تلاش می‌کردیم و دوره سوم سه نفر شدیم و امروز در دوره چهارم چهار نفر شدیم.

وی افزود: چهار نفر این نامزدها از خانواده کبدی هستند و دبیر فدراسیون بودند و کبدی این نیروها را به عرصه مدیریت ورزش معرفی کرد پس این نشان می‌دهد فدراسیون کبدی در حوزه پرورش نیروی انسانی نیز کار کرده است.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:محسن عسگری - 536 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۱
برچسب ها: