برونسپاری خصولتی تالار فخرالدین!!!

دسته: آخرین خبر , اخبار ایران , فرهنگی , گلستان , یادداشت و مقالات
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۳ تیر ۱۳۹۵

یک فعال فرهنگی و هنری استان گفت: شیوه برونسپاری فعلی تالار فخرالدین خصولتی (خصوصی-دولتی) است و منجر به اتفاق تازه ای نخواهد شد.

به گزارش عصر شمال از گرگان؛ "محمد رضا ملک زاده" در یادداشتی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد استان گلستان در تصمیمی متناسب با سیاست های دولت تدبیر و امید مبنی بر واگذاری اماکن و پروژه های مختلف فرهنگی و هنری به بخش خصوصی، نسبت به واگذاری مدیریت تالار فخرالدین اقدام کرده است و بر اساس آنچه اعلام شده انجمن نمایش برنده این فراخوان است، اما اعتقاد دارم چنانچه تالار به جای واگذاری به انجمن نمایش که مجموعه ای شبه دولتی و وابسته و زیر نظر ارشاد است، به اشخاص حقیقی و حقوقی که هویت ذاتی مستقل تر و خصوصی داشتند، واگذار می شد، می توانست اتفاق مناسب تری رقم بخورد.

وی گفت: نزدیک به ۴ دهه است که تالار فخرالدین توسط متولی دولتی اداره می شود و اگر بنا بود اتفاق جدی در این حوزه رخ دهد، تاکنون باید شاهد آن می بودیم؛ هم اکنون این پرسش جدی وجود دارد که هدف از برونسپاری چیست؟ آیا با برونسپاری به بخش خصوصی شبه دولتی، اهداف اساسی دولت محقق خواهد شد؟ یا آنکه هدف از این شیوه واگذاری حفظ شرایط قبلی با ظاهر مدیریت خصوصی است؟ آیا شایسته تر نبود در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، برونسپاری مدیریت واقعی صورت می گرفت؟

ملک زاده افزود: من نیز یکی از شرکت کنندگان در فراخوان بوده ام و کاش حال که پس از این همه سال اقدام برای واگذاری صورت گرفت، از متفاضیان برنامه جدی برای اداره تالار خواسته می شد و به توانمندی ها و پیشینه آنان در برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری توجه می گردید.

وی تصریح کرد: تالار فخرالدین به عنوان قطب فعالیت های فرهنگی استان و حتی شمال کشور باید به دوران شکوه و اوج برگردد و این تنها با حضور بخش خصوصی فعال و توانمند محقق می شود و بخش خصوصی می تواند موتور محرکه افزایش تولید برنامه در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری باشد.

وی خاطرنشان کرد: آنگونه که اطلاع دارم متقاضیان توانمندی در این فراخوان شرکت کرده اند و حتی استفاده مشترک از پتانسیل آنان می توانست گزینه مطلوبی باشد.

محمد رضا ملک زاده گفت: کاش انجمن نمایش به جای حضور در فراخوان مدیریت تالار به وظایف ذاتی در حوزه آموزش و اجرای نمایش و برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت توجه می کرد تا شاهد اجرای برنامه های فاخر و موثر در این حوزه باشیم، این پرسش جدی وجود دارد که اساسا انجمن نمایش با اختلاف نظرهای محسوس اعضای هیات مدیره چگونه می تواند مدیریت کارآمدی در اداره امورات تالار فخرالدین داشته باشد؟

وی ابراز امیدواری کرد: تجربه واگذاری تالار در پایان دوره فعلی با رضایت مخاطبان حوزه فرهنگ و هنر همراه باشد، در غیر این صورت تجربه ناخوشایندی از واگذاری به بخش خصوصی تا سال ها باقی مانده و جبران آن سخت خواهد بود.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:محسن عسگری - 136 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 142
برچسب ها: