در روز ملی استکبارستیزی؛فریاد «مرگ بر آمریکا» در گیلان طنین انداز شد

دسته: آخرین خبر , انتخاب سر دبیر
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۳ آبان ۱۳۹۶
فریاد «مرگ بر آمریکا» در گیلان طنین انداز شد

مردم شهرهای مختلف استان گیلان همگام با همه کشور با شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان فریاد «مرگ برآمریکا» و « مرگ بر اسرائیل» سر دادند.

به گزارش عصرشمال از رشت؛ با وجود هوای سرد و ابری اما همه آماده بودند از پیر و جوان گرفته تا کودک و نوجوانان و میانسال آماده بودند تا باری دیگر با مشت های گره کرده فریاد «مرگ برآمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» سر دهند در این میان حضور دانش آموزان و دانشجویان و نسل چهارمی های انقلاب بیش از همه به چشم می خورد.

در شهر رشت از ساعت ابتدایی صبح امروز مسیرهای سه گانه تعیین شده برای راهپیمایی منتهی به میدان شهدای ذهاب (شهرداری) با حضور دانش آموزان و تشکل های دانشجویی همراه بود. دانش آموزانی که با در دست داشتن پرچم های سه رنگ ایران، آماده بودند تا به موج عظیم اسکتبارستیزان بپیوندند.

مسئولان استان گیلان نیز همگام با سایر اقشار مختلف مردم، دانش آموزان و دانشجویان در این حماسه بزرگ شرکت کرده بودند.

فریاد حمایت از نظام و رهبری از سوی نسل چهارمی ها

در ولایتمدار و شهیدپرور شهرهای صومعه سرا، فومن، شفت نیز مردم، مسئولان و دانش آموزان و دانشجویان زودتر از ساعات اعلام شده برای آغاز راهپیمایی خود را به محل های مورد نظر رسانده بودند و با مشت های گره کرده و حمل پلاکاردهای که بر آنها شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» نوشته شده بود و همچنین حمل آدمک های از «ترامپ» و «نتانیاهو» به ایادی استکباری نشان دادند که همیشه پشت سر نظام و رهبر خود ایستاده و تا پای جان از این نظام مقدس دفاع می کنند.

مردم انقلابی شهرستان مرزی آستارا نیز در روز حماسی ۱۳ آبان همگام با همه مردم ایران و گیلان با شعارهای «مرگ برآمریکا»، «مرگ براسرائیل» و «۱۳ آبان ماه یوم الله یوم الله» این روز را گرامی داشته و توطئه های استکبار جهانی را محکوم کردند.

در انتهای این مراسم باشکوه، دانش آموزان و مردم آستارا پرچم های آمریکا و اسرائیل و آدمک های ترامپ را به آتش کشیدند.

حضور اتباع مسلمان کشور دوست و همسایه جمهوری آذربایجان و محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی و آمریکا، همگام با مردم شهید پرور شهرستان مرزنشین آستارا در راهپیمایی ۱۳ آبان از حاشیه های این مراسم باشکوه بود.

۱۳ آبان نماد ایستادگی ملت در برابر استکبار

در شرق گیلان و شهرهای رودسر و لنگرود نیز شور و حالی خاص در میان دانش آموزان و دانشجویان به چشم می خورد و همچنین مردم ولایتمدار از اقشار مختلف حضور داشته و با فریادهای مرگ بر آمریکا خود با دیگر انزجار خود از ایادی استکباری اعلام و پیوند و حمایت خود را از نظام مقدس اسلامی و مقام معظم رهبری اعلام کردند.

فرمانده سپاه ناحیه رودسر در این مراسم ضمن گرامیداشت حماسه ۱۳ آبان ماه، اظهار کرد: یوم الله ۱۳ آبان یکی از رویدادهای ارزشمند و حماسی ایران اسلامی علیه استکبار جهانی است.

سرهنگ پاسدار ناصر پورکریمی با بیان اینکه این رویداد بزرگ هیچگاه از خاطره مردم ایران اسلامی پاک نمی شود، گفت:۱۳ آبان نماد ایستادگی ملت ایران به رهبری امام خمینی (ره) است.

وی خاطرنشان کرد :مردم ایران اسلامی همواره گوهر گران بهای استقلال و آزادی و روحیه مبارزه با بیگانگان را گرامیداشته و توانسته اند با همدلی، ایمان به خدا و آرمان های رفیع انقلاب سایه سلطه طولانی مدت استکبار جهانی را از ایران اسلامی محو کنند.

فرمانده سپاه ناحیه رودسر با اشاره به اینکه سفارت هر کشور سرزمین آن کشور محسوب می شود، تصریح کرد: این بدان شرط بوده که توطئه ای نکنند چیزی که در مورد سفارت آمریکا که در ۱۳ آبان ما تسخیر شد صدق نمی کرد.

سرهنگ پور کریمی به حال و هوای ۱۳ آبان امسال نیز اشاره و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی راهی بجزء مبارزه با نظام سلطه ندارد.

چیزی که بیش از همه در راهپیمایی های امروز سراسر استان گیلان به چشم می خورد حضور پر شور دانش آموزان، دانشجویان و نسل چهارمی ها انقلاب بود که همه می گفتند امروز آماده ایم تا به «ترامپ» بگویم با این صحبت های احمقانه خود هیچ غلطی نمی تواند بکند ما وجود اینکه انقلاب، جنگ تحمیلی و امام را درک نکرده ایم ولی گوش به فرما آقا و مولا و رهبرمان «سید علی» هستیم تا با یک اشاره ایشان کاخ های ظلم و ستم را برچینیم.

انتهای پیام/ منبع: مهر


نوشته شده توسط:سید ابوالفضل ظفری - 156 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۳
برچسب ها: