دولت در امر اقتصاد مقاومتی ضعیف عمل کرده است

دسته: آخرین خبر , اخبار ایران , برگزیده سایت , گلستان
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۳ خرداد ۱۳۹۵

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور از ضعف بدنه اقتصادی دولت در زمینه تحقق شعار رهبری در سال جاری خبر داد.به گزارش عصر شمال به نقل از کاسب امین؛ "غلامرضا حسن پور" رئیس سازمان بسیج اصناف کشور در گفتگو با خبرنگار ما در گرگان گفت: استان گلستان خواست گاه شیعه است که این افتخار هم برای مردم استان گلستان به شمار می رود و هم  برای مردم کشور.

وی در خصوص شعار رهبر انقلاب  که برای سال ۱۳۹۵ عنوان فرمودند گفت: با توجه به ابلاغیه رهبر انقلاب در مبحث شعار سال، بسیج اصناف کشور این امر را سرلوحه کار خود قرار داده است و تلاش دارد این فرمان رهبری را به منسه ظهور برساند.

حسن پور در پاسخ به این سوال که آیا دولتمردان با ورود کالا به کشور کمر تولید و اقتصاد کشور را شکسته اند یا خیر گفت: ما تصور بر آن نداریم که دولتمردان در یک جناح مقابل قرار دارند بلکه با مباحثی که آنها مد نظر قرار داده اند نمیتوانند به جمع بندی درست برسند.

رییس سازمان بسیج اصناف کشور تصریح کرد: دولت خواهان حرکت رو به جلو است اما با اختلاف نظر های گوناگونی که وجود دارد نمی توانند به جمع بندی درست برسد، همچنین با توجه به عملکرد دولت های گذشته این دولت جرات انجام آن روش ها را هم ندارد.

وی گفت: دولت در یک فضای خلاء وار در حال حرکت است و نمیداند چه کاری انجام دهد و به گونه میتوان گفت اقدام و عمل برای آنها ابهام دارد.

*بدنه اقتصادی دولت ضعیف عمل کرده است

"حسن پور" افزود: بدنه کارشناسی دولت در زمینه تولید و اقتصاد خوب عمل نکرده است که امر باعث گردید کمر تولید در کشور شکسته شود.

وی گفت: افرادی که در دولت حضور دارند جزو افرادی نیستند که با بازار دست و پنجه نرم کرده باشند  که این یک ضعف برای دولت است ولی ما این اعتقاد را داریم که بخشی از دولت در این زمینه فعالیت دارد.

رییس سازمان بسیج اصناف کشور تصریح کرد: رهبر انقلاب هم به امر واقف هستند اما تاکید آن ها بر این است که برخی از دولتمردان حیات کشور را در وابستگی به خارج میدانند که این نگاه کاملا غیر منطقی است و این امر باعث عقب ماندگی ما و ضربه خوردن تولید داخلی شده است .

*فرهنگ تولید داخلی در بدنه دولت از بین رفته است

وی در ادامه گفت:  فرهنگ تولید داخلی در بخشی از بدنه دولت از بین رفته است، اگر این فرهنگ سازی در دولت رواج پیدا کند این عقب ماندگی جبران می شود.

"حسن پور" با بیان این مطلب که بسیج اصناف کشور با توجه به ناامیدی دولت به تحقق این امر رهبری، با یک برنامه منسجم برای تحقق این امر ورود پیدا کرده است که پس از ساعات اولیه تحویل سال ، کارگروه اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل با حضور اتاق اصناف ایران ، اتاق بازرگانی ، وزارت اقتصاد دارایی و زیر مجموعه های آن ، وزارت صنعت معدن و تجارت ، معتمدین بازار و اصناف و همچنین حوزه علمیه کارگروه اقتصاد مقاومتی  را در کشور راه اندازی کرده اند.

*کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج اصناف ۱۳ مصوبه اجرایی داشته است

وی گفت: کارگروه اقتصاد مقاومتی بسیج اصناف کشور توانست ۱۳ مورد مصوبه از تشکیل کارگروه خود خارج کند که بسیار شفاف و روان است.

رییس سازمان بسیج اصناف کشور در خصوص مصوبات این کارگروه افزود: شناسایی کارگاه های تولیدی – بازاریابی- حذف واسطه ها – زنجیره ای کردن تولیدی ها - شناسایی بازارهای مهم داخلی و خارجی و غیره... از جمله این مصوبات بوده است.

"حسن پور" گفت: اصناف و بازاران با همکاری اتاق اصناف و بانک توسعه صادرات بازار های متعددی از جمله روسیه، عراق، افغانستان، آفریقا و ...هدف قرار داده اند که در صدد صادرات به این کشورها هستند که اهتمام جدی دولت را در این زمینه خواستاریم.

*حساب اقتصاد مقاومتی راه اندازی شد

وی همچنین از افتتاح یک حساب اقتصاد مقاومتی در بسیج اصناف کشور خبر داد و گفت هدف از راه اندازی این شماره حساب کمک به تولید است.

رییس سازمان بسیج اصناف کشور، همچنین از تمامی مسئولان بسسیج اصناف استانهای کشور خواست که ظرفیت های تولیدی استان خود را در امر اقتصاد مقاومتی معرفی نمایند.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:محسن عسگری - 136 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 98
برچسب ها: