طی مراسمی؛علی سوسرایی مسئول حفاظت و اطلاعات شورای حل اختلاف گلستان شد

دسته: آخرین خبر
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۶
علی سوسرایی مسئول حفاظت و اطلاعات شورای حل اختلاف گلستان شد

طی مراسمی علی سوسرایی به عنوان مسئول حفاظت و اطلاعات شورای حل اختلاف استان گلستان معرفی شد.

به گزارش عصر شمال از گرگان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دادگستری کل گلستان، رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان در مراسم معارفه از افزایش 10 درصدی سازش پرونده‌ها در شعب این شورا در 6 ماه نخست امسال خبر داد.
احمد جعفری گفت: بهار و تابستان امسال بیش از 11 هزار پرونده در شعب شورای حل اختلاف استان با سازش طرفین مختومه شد که 10 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است
وی تصریح کرد: افزایش سازش‌ها در حالی صورت گرفته است که امسال ورودی پرونده به شعب شورا، 4 درصد بیشتر شده است .
رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان ادامه داد: علاوه بر سازش پرونده‌ها در شعب رایی، در شعب سازشی نیز 56 درصد پرونده‌های ارجاعی قضات دادگستری و دادسرا، با سازش طرفین ختم به خیر شده است .
جعفری، ارتقای کیفیت رسیدگی‌ها را از دیگر برنامه‌های کاری شورای حل اختلاف استان عنوان کرد و گفت: تخصصی کردن شعب شورای حل اختلاف، مکانیزه کردن شعب با راه‌اندازی سیستم جامع مدیریت پرونده‌ها ( cms) ، استفاده از نیروهای متخصص و آموزش‌های تخصصی به ویژه در حوزه ی حفاظت از مهمترین برنامه‌های شورای حل اختلاف استان برای کیفیت رسیدگی‌ها ست.
رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان افزود: اکنون در شورای استان علاوه بر شعب رایی و صلحی، شعب تخصصی نظیر امور بانکی و پزشکی قانونی هم فعال است و توسط افراد توانمند اداره می‌شود .
از 142 شعبه فعال شورای حل اختلاف استان 107 شعبه شهری و 35 شعبه روستای هستند.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:محسن عسگری - 536 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹
برچسب ها: