استاندار گلستان: شرایط اقتصادی جامعه تحت تاثیر خواست های خانواده است

دسته: آخرین خبر , خبر ویژه , سیاسی , گلستان
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

 استاندار گلستان با تاکید بر اینکه تربیت، خصلتی ذاتی و خدایی است که در زنان وجود دارد، اظهار کرد: بانوان باید جهادگران اقتصادی تربیت و در این مسیر خود را به علم اقتصاد و فراگیری آن مجهز کنند.به گزارش عصر شمال از گرگان، دکتر حسن صادقلو در همایش زن، خودباوری و ترویج فرهنگ و هنر اسلامی، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سال نو و ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، تصریح کرد: نیمی از جامعه اسلامی ما را بانوان تشکیل می دهند و باید برش استانی اقتصاد مقاومتی در ارتباط با بانوان تهیه شود.

وی با اشاره به بهره وری بالای بانوان و کارایی مناسب آنان در اقدامات و فعالیت ها، گفت: دشمن با عملیات روانی به دنبال القای برخی مفاهیم در جامعه است که زنان به عنوان ارکان خانواده نقش ویژه ای در خنثی سازی عملیات روانی اقتصادی دشمنان دارند.

وی در جمع بانوان حاضر در دانشکده فنی و حرفه ای دخترانه مائده گرگان،خاطرنشان کرد: بانوان تاثیر بسزایی در زندگی و گرایش و یا عدم گرایش خانواده به مصرف گرایی دارند و به نوعی شرایط اقتصادی جامعه تحت تاثیر خواست های خانواده است.

استاندار گلستان با تاکید بر مولد بودن زنان در خانواده و تاثیر آنان در بهره گیری خانگی، یادآورشد: زنان در مولد بودن اقتصاد خانگی شهر و روستا نقش آفرین هستند و این نقش بگونه ای است که موجب افزایش ثبات در خانواده می شود.

دکتر صادقلو اقتصادی که فرهنگ جامعه را تغییر دهد غیرقابل قبول دانست و افزود: ما به توسعه بر مبنای ارزش های اسلامی و دینی معتقدیم و توسعه به هر بهایی را نمی پذیریم.

وی تولید سرمایه را یکی دیگر از نقش های بانوان برشمرد و گفت: این تولید سرمایه تنها به معنای پول نیست بلکه زنان در تولید سرمایه انسانی، اجتماعی، عاطفی و معنوی خانواده و جامعه نقش بی بدیلی دارند.

وی خطاب به بانوان حاضر در همایش، اظهار کرد: شما باید ضمن پرورش خود، افرادی صاحب فکر را بپرورانید و با قیام، قوام و استقامت به عنوان سه مولفه اصلی اقتصاد مقاومتی انسان هایی آهنین را به جامعه تقدیم نمایید.

استاندار گلستان با بیان اینکه سال 1395 با ولادت حضرت فاطمه(س)آغاز گردیده و با ولادت ایشان پایان می پذیرد، گفت: یقیناً حضرت زهرا(س) به عنوان الگوی شایسته تمامی بانوان و ولادت ایشان در ابتدا و انتهای سال جاری می تواند تاثیر بسزایی در فعالیت های بانوان ایران اسلامی در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» داشته باشد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: