مدیر کل دامپزشکی گیلان خبر داد؛ارائه خدمات رایگان دامپزشکی گیلان در روز عید قربان

دسته: آخرین خبر , انتخاب سر دبیر
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۹ شهریور ۱۳۹۶
ارائه خدمات رایگان دامپزشکی گیلان در روز عید قربان

مدیر کل دامپزشکی گیلان ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان از ارائه مشاوره رایگان دامپزشکی در روز عید سعید قربان و روز قبل از آن خبر داد.

به گزارش عصرشمال از رشت؛ دکتر سهراب عاقبتی اظهار داشت: بمنظور رفاه حال شهروندان محترم استان، حفظ سلامت مصرف کنندگان گوشت قربانی و تامین بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان با هماهنگی های بعمل آمده با استانداری، فرمانداریها و شهرداریها در جلسات کارگروه سلامت و امنیت غذایی و همچنین امامان جمعه و جماعات اقداماتی مناسبی صورت گرفته است.

وی گفت دامپزشکی گیلان با به کارگیری 87 نفر نیروی فنی اعم از 26 دامپزشک، 45 بازرس گوشت و 16 ناظر ذبح شرعی در قالب 48 اکیپ نظارتی و بازرسی شرعی و بهداشتی دامپزشکی (22 اکیپ ثابت و 26 اکیپ سیار) درسطح استان آماده ارائه خدمات رایگان جهت معاینه، تایید سلامت دام و بازرسی قبل از کشتار به همشهریان در هنگام خرید دام قربانی می باشند.

دکتر عاقبتی در ادامه افزود: امسال نیز همانند سالهای گذشته و برابر هماهنگی صورت گرفته با مراکز خیریه استان، اکیپهای دامپزشکی در این مراکز نیز مستقر می شوند و از دامهای نذری ارائه شده به مراکز مذکور، معاینه بهداشتی بعمل می آورند تا سلامت لاشه ها جهت مصرف مورد تایید قرار گیرند و لاشه های آلوده و غیر قابل مصرف نیز پس از جمع آوری و انتقال به کشتارگاههای صنعتی از چرخه مصرف خارج گردد.

مدیر کل دامپزشکی گیلان خاطر نشان کرد کارشناسان بهداشتی و ناظرین شرعی مستقر در ادارات شهرستان با شماره 1512 و یا تلفن ثابت شبکه های دامپزشکی نیز آماده پاسخگویی به مسائل بهداشتی و شرعی هم استانی های عزیز می باشند.

وی در خاتمه اعلام کرد: در روز عید قربان عده ای از افراد سودجو و فرصت طلب اقدام به فروش و کشتار دامهای مشکوک در میادین شهر و سایر مناطق تحت عنوان دام قربانی و نذری می کنند که به علت عدم نظارت دامپزشکی، باعث اشاعه بیماریهای مشترک انسان و دام شده و به هیچ وجه مورد تایید دامپزشکی نیست و توصیه می شود شهروندان عزیز، دامهای قربانی خود را ترجیحاً در کشتارگاه صنعتی دام استان و یا در محل های تعیین شده از طرف شهرداریها و مشاوره با مامورین دامپزشکی مستقر در این مکانها خریداری و ذبح نمایند.

انتهای پیام/ رشت پرس


نوشته شده توسط:سید ابوالفضل ظفری - 156 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸
برچسب ها: