همزمان با پایان یافتن جشنواره سفره ايراني،فرهنگ گردشگري؛درخشش هنرمندان گيلاني در جشنواره سفره ايراني،فرهنگ گردشگري

دسته: آخرین خبر , اخبار اجتماعی , اقتصادی , فرهنگی , گیلان
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ مرداد ۱۳۹۶
درخشش هنرمندان گيلاني در جشنواره سفره ايراني،فرهنگ گردشگري

معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان گيلان گفت: هنرمندان گيلاني با ارائه بهترين خوراک و غذاهاي محلي در جشنواره سفره ايراني،فرهنگ گردشگري که در استان گلستان برگزار گرديد،درخشيدند.

به گزارش عصرشمال از رشت؛ حميدرضا آذرپور ،معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان گيلان گفت: هنرمندان گيلاني با ارائه بهترين خوراک و غذاهاي محلي در جشنواره سفره ايراني،فرهنگ گردشگري که در استان گلستان برگزار گرديد،درخشيدند.

وي با بيان اينکه اين جشنواره براي اولين بار در استان گلستان و به ميزباني شهرستان گرگان برگزار شد ،افزود: هنرمندان چهار استان شمالي کشور شامل گلستان، مازندران، گيلان و قزوين با پخت انواع غذاهاي سنتي و محلي به رقابت با يکديگر پرداختند.

معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان با اشاره به اينکه برگزاري چنين جشنواره‌هايي بستري مناسب براي توسعه گردشگري فراهم مي سازد و تاثيري شگرف در توسعه اين صنعت مي گذارد اظهار داشت: استان گيلان با غذاهاي مرغ ترش، گمجه کباب، سيرابيج، انارپيچ، باقلا قاتوق و پيش غذاهاي کال کباب، زيتون پرورده، بوراني، ترشي هفت بيجار و دسرهاي دوشاب برنجي، دس حلوا، کاکا و نوشيدني دوغ نعنايي در اين جشنواره حاضر شد.

آذرپور هدف از برگزاري اين رويداد فرهنگي را ترويج فرهنگ غذاهاي بومي و منطقه‌اي استان‌ها، ترويج سفره‌ ايراني، احياي دوباره فرهنگ استفاده از غذاهاي بومي و اصيل هر منطقه در بين مردم و خانواده‌ها و ترويج دوباره طبخ و ارائه غذاهاي سنتي خواند و تصريح کرد: اين نمايشگاه در چهار بخش پيش غذا، غذاي اصلي، دسرها و دمنوش ها و نوشيدني هاي سنتي بومي و محلي و با سه محور پخت غذاهاي سنتي، نمايشگاه صنايع دستي مرتبط با غذا و فرهنگ غذا و موسيقي و آيين هاي مرتبط با غذا برگزار شد.

انتهای پیام/گیلان آنلاین


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: