یک تحلیل گر رسانه ای در یادداشتی عنوان کرد؛ دولت در ادعای عبور از رکود صادق نبود

دسته: آخرین خبر , اقتصادی , بین المللی , یادداشت و مقالات
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۶ تیر ۱۳۹۶
دولت در ادعای عبور از رکود صادق نبود

یکی از تحلیل گران رسانه ای کشور در یادداشتی در باب عملکرد دولت یازدهم در چهار سال و در عرصهرکود و اقتصاد آورده است: دولت در ادعای عبور از رکود صادق نبوده است.

به گزارش عصر شمال؛ “محمد ایمانی” از تحلیل گران رسانه ای کشور در یادداشتی آورده است؛

مردم باید کدام گزارش آقای روحانی و مشاورانش درباره وضعیت اقتصادی و رشد یا رکود اقتصادی را باور کنند؟ چرا ادبیات دولتمردان مدام عوض می شود؟

وی در ادامه یادداشت خود آورده است؛ “مسعود نیلی” مشاور ارشد رییس جمهور امروز در مراسم پنجاهمین سال تاسیس “ایدرو” گفت ” دولت قبل ما را در رکودی فرو برده که برای خروج از آن، 7 تا 10 سال زمان نیاز هست که تازه حدود 3 سال از آن گذشته است”. یعنی دست کم تا پایان دولت دوازدهم از رکود خارج نمی شویم!

اما جالب است بدانیم که همین آقای نیلی اول آبان 95 به شماره 197 نشریه تجارت ‌فردا گفته بود ” دیگر در اقتصاد رکود نداریم و در حال حاضر مشکل ما فقط رشد اندک اقتصادی است”.

البته ادعای عبور از رکود، تنها به نیلی و سال 95 مربوط نمی شود. اولین بار شهریور ماه 93 بود که آقای روحانی در مشهد گفت”ما به شما قول داده بودیم که بر رکود غالب خواهیم شد… امروز در کنار حرم علی‌ابن موسی‌الرضا(ع) به ملت ایران اعلام می‌کنم ما خوشبختانه از رکود عبور کردیم”.

برخلاف ادعای مشهد ، روحانی 29 دی 1394 در همایش “اجرای برجام” گفت ” امروز بزرگترین مشکل کشور بیکاری، رکود و نبود رونق اقتصادی است”! او دقیقا یک سال پیش یعنی 27 تیر 1395 نیز دعاوی قبلی خود را نقض کرد.

او در جمع مردم کرمانشاه گفت: “امروز مشکل رکود داریم. نامناسب بودن محیط کسب‌ و کار و مشکل حمل‌ونقل از دیگر مشکلات است”. علت این سخنان، اعتراض مردم به بیکاری پای سخنان روحانی بود.

یک سال پس از این سخنان، مشاور ارشد رئیس جمهور خیال مردم را درباره دولت سر کار نیامده راحت می کند و تلویحا می گوید ادعاهای عبور از رکود اقتصادی واهی بوده و تا پیان دولت جدید، انتظار گشایش اقتصادی نداشته باشید! آیا این نوع بازی آماری اگر هم در شان دولت راستگویان باشد، در شان مردم نیست.

انتهای پیام/ کاسب امین


نوشته شده توسط:محسن عسگری - 536 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹
برچسب ها: