مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان:وجود 71 شرکت حمل و نقل در گلستان

دسته: آخرین خبر , انتخاب سر دبیر , خبر ویژه , گلستان
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۰ خرداد ۱۳۹۶
وجود 71 شرکت حمل و نقل در گلستان

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان با بیان این مطلب که در استان گلستان 71 شرکت حمل و نقل وجود دارد افزود: هفت هزار و 500 دستگاه کامیون و کامیونت در جابجایی محصولات پائیزه در استان نقش دارند.

به گزارش عصر شمال از گرگان؛ “مهدی میقانی” مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان در گفت و گو با خبرنگاران استان گفت: هفت هزار کامیون و کامونت دیگر از استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،تهران،خراسان شمالی، خراسان رضوی و مازندران برای این کار در استان به کار گیری می شوند.

وی افزود: اداره کل حمل و نقل برای تامین این تعداد وسیله نقلیه به منظور جابجایی محصول زراعی استان مکاتبه لازم را با ادارات راهداری و حمل و نقل دیگر استان ها انجام داده است.

“میقانی” درباره نرخ جابجایی محصولات هم تصریح کرد: تعیین نرخ حمل محصول به صورت توافقی میان کشاورز، متصدی شرکت حمل و نقل و صاحب کامیون است.

این مقام مسئول نیز در ادامه از مسئولان دستگاه های خرید محصول پائیزه در استان خواست که تخلیه محصول را در مراکز خرید شتاب دهند تا از افزایش نرخ حمل ممانعت شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان تصریح کرد: خواب چند روزه کامیون حامل محصول در پشت در مراکز خرید تضمینی استان باعث می شود تا نرخ حمل افزایش یابد.

وی گفت: در استان گلستان 71 شرکت حمل و نقل وجود دارد که هفت هزار و 500 دستگاه ناوگان را پوشش می دهند و بارنامه حمل محصول گرفته شود.

“میغانی” از کشاورزان خواست هنگام حمل محصول خود از مزرعه به مراکز خرید حتما بارنامه را از شرکت حمل و نقل دریافت کنند تا متحمل خسارت مالی نشوند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان همچنین به رانندگان کامیون توصیه کرد به منظور مقابله با ریزش محصول، حتما درزگیری، اندازه بارگیری و کشیدن چادر روی محصول را رعایت کنند.

وی افزود: این اداره کل اطلاع رسانی لازم را در خصوص ممانعت از ریزش محصول با نصب بنر به کشاورزان و رانندگان کامیون انجام داده است.

بر اساس این گزارش، طبق گزارش دبیر ستاد برداشت محصولات زراعی جهادکشاورزی گلستان به رسانه ها، برداشت محصول پائیزه استان از سطح 480 هزار و 579 هکتار و پیش بینی تولید یک میلیون و 500 هزار تن از اواخر اردیبهشت ماه آغاز شده است.

گفتنی است، محصول پائیزه کشت شده استان شامل باقلا، کلزا، گندم، جو، سیب زمینی و نخود سبز است که بیشترین سطح قابل برداشت به گندم با 371 هزار و 685 هکتار اختصاص دارد، کارشناسان پیش بینی کردند افزون بر یک میلیون و 200 هزار تن محصول از گندمزارهای گلستان برداشت شود.

انتهای پیام/


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: