استاندار مازندران: مازندران بايد در زمينه تحقق دولت الكترونيك پيشگام باشد

دسته: آخرین خبر , اخبار ایران و جهان , سیاسی , مازندران
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۶ دی ۱۳۹۴

مقام عالي دولت در مازندران، در اين جلسه با اشاره به اين كه در شمار استان هايي هستيم كه ارايه خدمات مردمي از طريق موبايل گاورمنت را در دهه فجر امسال با 60 خدمت رونمايي خواهيم كرد، افزود: در تلاشيم تا با بومي كردن خدمات الكترونيك، مردم را از مراجعات غير ضروري به دستگاه هاي اجرايي بي نياز نماييم.به گزارش عصر شمال، ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در جلسه كارگروه توسعه دولت الكترونيك با اشاره به اين كه از سياست ها و برنامه هاي دولت تدبير و اميد، اصلاح ساختار اداري دستگاه هاي اجرايي، رفع موانع در ارايه خدمات اداري، برون سپاري فعاليت ها، كوچك و چابك سازي است كه از محورهاي آن توسعه دولت الكترونيك است، گفت: مازندران بايد با توجه به در اختيار داشتن زير ساخت هاي فناوري و ضريب بالاي نفوذ اينترنت، در ارايه خدمات الكترونيكي پيشرو استان هاي كشور باشد.

مقام عالي دولت در مازندران، با اشاره به اين كه در شمار استان هايي هستيم كه ارايه خدمات مردمي از طريق موبايل گاورمنت را در دهه فجر امسال با 60 خدمت رونمايي خواهيم كرد، افزود: در تلاشيم تا با بومي كردن خدمات الكترونيك، مردم را از مراجعات غير ضروري به دستگاه هاي اجرايي بي نياز نماييم كه تحقق اين مهم نيازمند همت، هم دلي و هم افزايي همه دستگاه ها و سازمان هاست.

وي با بيان اين كه 26 خدمت از اين خدمات از سوي شركت هاي توزيع نيروي برق مركز و غرب مازندران ارايه خواهد شد، تاكيد كرد: دستگاه هاي اجرايي كه خدمات مشترك ارايه مي نمايند بايد ارايه اين خدمات را با بهره گيري از روش  هاي يكسان انجام دهند.

ربيع فلاح بر ضرورت فرهنگ سازي در ارايه خدمات از طريق موبايل تاكيد كرد و ياد آور شد: نهادهاي تبليغي، رسانه ها و صدا و سيما در آگاهسازي مردم براي استفاده از اين خدمات نقش موثري دارند.

رييس كارگروه توسعه دولت الكترونيك استان، خاطر نشان ساخت: پرسنل دستگاه هاي مرتبط براي ارايه مطلوب اين خدمات آموزش ببينند و ترويج استفاده حداكثري از اين ظرفيت براي مردم در دستور كار قرار گيرد.

وي با اشاره به اين كه مردم مازندران در قبال دريافت خدمات از تلفن همراه، سالانه بالغ بر 600 ميليارد تومان هزينه مي نمايند، تصريح كرد: بايد بتوانيم در قبال اين هزينه ها، خدماتي در خور به مردم ارايه نماييم كه يكي از مصداق هاي آن ارايه خدمات الكترونيك است.

حسن خيريانپور، معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار، نيز در اين جلسه به برگزاري 209 جلسه كارگروه توسعه دولت الكترونيك در دستگاه هاي اجرايي استان با 698 مصوبه اشاره كرد و گفت: در 22 فرمانداري استان مجموعا 75 جلسه كارگروه با 321 مصوبه برگزار شده است.

وي، افزود: تاكنون 1 هزار و 324 خدمت براي ارايه الكترونيك به مردم از سوي دستگاه هاي اجرايي استان احصا شده است.

در اين جلسه كه رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و برخي مديران عضو اين كارگروه حضور داشتند، شهابي و سالار، مديران عامل شركت هاي توزيع نيروي برق مركز و غرب مازندران، گزارشي از اقدامات شركت متبوع در حوزه توسعه دولت الكترونيك و گاور منت موبايل ارايه نمودند و اعضا نقطه نظرات خود را بيان كردند.

انتهای پیام/


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: