رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان:۱۲۰ هزار تن مرکبات و ۲۰ هزار تن کلزاری گلستان نابود شد/ از ۴۴ کشاورز تقدیر به عمل می آید/ قدردانی از کشاورزان موجب افزایش تولید و انگیزه می شود

دسته: اقتصادی , گلستان
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۵ دی ۱۳۹۵
۱۲۰ هزار تن مرکبات و ۲۰ هزار تن کلزاری گلستان نابود شد/ از ۴۴ کشاورز تقدیر به عمل می آید/ قدردانی از کشاورزان موجب افزایش تولید و انگیزه می شود

رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان با بیان این مطلب که قدردانی از کشاورزان موجب افزایش انگیزه و ارتقای تولید می شود افزود: در سی و یکمین جشنواره معرفی و تجلیل از نمونه های بخش کشاورزی استان گلستان، از 44 کشاورز برتر استانی تقدیر به عمل می آید.

به گزارش عصرشمال از گرگان؛ "مختار مهاجر" رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان در مراسم معرفی و تجلیل از نمونه های بخش کشاورزی استان گلستان در گرگان گفت: قدردانی از زحمات کشاورزان جز وظایف ماست و این مهم در افزایش انگیزه کشاورزان و ارتقای تولید نقش دارد.

وی در ادامه در خصوص نمونه های کشاورزی استان گلستان افزود: از میان کشاورزان کاندیدای نمونه، تعداد ۴۴ نفر در بخش های مختلف بعنوان نمونه انتخاب شدند.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان خاطرنشان کرد: از بین این نمونه ها ۴ نفر( ۳ نفر کشاورز و تولیدکننده و یک نفر پژوهشگر ) بعنوان نمونه ملی معرفی و در مراسمی که در تهران برگزار شد مورد تجلیل واقع شدند.

"مهاجر" در ادامه از نمونه های بخش کشاورزی استان گلستان درخواست کرد که تجربیات خود را در اختیار کشاورزان قرار دهند تا بتوانند تولید استان را ارتقا دهند.

* ۱۲۰ هزار تن مرکبات و ۲۰ هزار تن کلزاری گلستان نابود شد

وی با اشاره به رشد قابل ملاحظه ی بخش کشاورزی و توجه و تقدیر مسوولان از کشاورزان نمونه به صورت مکتوب گفت: ما در استان گلستان شرایط بسیار سختی را تحمل کردیم از جمله ۵۲ درصد کاهش بارندگی و در سال جاری هم سرما و یخبندان ابتدای آذر ماه که باعث از بین رفتن ۱۲۰ هزار تن مرکبات و ۲۰ هزار تن محصول کلزا شد، اما کشاورزان ما نا امید نشدند و ما توانستیم در سه سال گذشته رشد تولید گندم ۴۶۷ هزار تن و خرید تضمینی گندم هم ۲۵۰ هزار تن را تجربه کنیم.

گفتنی است در این جشنواره، مسئولین استانی، کشوری و کشاورزان گلستانی حضور داشتند.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:سید ابوالفضل ظفری - 40 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 33
برچسب ها: