فرمانده سپاه نینوا گلستان: درب شهادت برای مردم گلستان همچنان باز است/ ولایتمداری مردم گلستان در 8 دی 88 به نمایش گذاشته شد

دسته: آخرین خبر , خبر ویژه , سیاسی , فرهنگی , گلستان
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۲۴ آذر ۱۳۹۵
فرمانده سپاه نینوا گلستان: درب شهادت برای مردم گلستان همچنان باز است/ ولایتمداری مردم گلستان در 8 دی 88 به نمایش گذاشته شد

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان در آیین کنگره 4 هزار شهید استان گلستان با بیان این مطلب که در سال 1395 بالغ بر 1400 یادواره شدا در استان و در راستای اجلاسیه 4 هزار شهید گلستان برگزار شده است گفت: درب شهادت برای مردم استان گلستان هموراه باز بوده و هست.

به گزارش عصر شمال از گرگان؛ ” سردار رحمت الله صادقی ” فرمانده سپاه نینوا استان گلستان و دبیر کل اولین اجلاسیه ملی 4 هزار شهید استان گلستان در گرگان در آیین مراسم کنگره شهدای استان گلستان گفت: استان گلستان با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 800 هزار نفر با اقوام گوناگون با هم در حال تلاش و کوشش مشغول با آبادانی این مرز و بوم هستند که از 4 هزار شهید استان گلستان، 600 شهید اهل سنت را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
وی گفت: از سال 1341 تا 1342 سال‎های افتخارات مردم این استان آغاز شد و مردم استان گلستان در طی این سال‎ها به حمایت از امام (ره) پرداختند و مهمترین نشانه این ولایتمداری را با قیام خود در 5 آذر 1358 به نمایش گذاشتند و این سال در سال جاری به شورای عالی فرهنگی در تقویم به ثبت رسیده است و نهایت ولایتمداری را میتوان در رویداد 8 دی 1388 که یک روز زودتر از حماسه بزرگ 9 دی بوده، به صحنه میدان ورود پیدا کردند.
* درب شهادت برای مردم گلستان همچنان باز است
فرمانده سپاه نینوا استان گلستان تصریح کرد: درب شهادت برای مردم استان گلستان همچنان باز است و این را میتوان در سال های اخیر که نمونه آن فاجعه منا بوده است، دید که در این حادثه، بالغ بر 49 شهید از برادران اهل سنت و شیعه توسط مزدوران بعثی به شهادت نائل گردیدند.
“سردار صادقی” عنوان کرد: عمر کنگره بالغ بر 2 سال می باشد که در این بین اسناد کامل 3929 شهید در قالب های عکس، دست نوشته ، کتاب و غیره گرد آوری شده است. همچنین 431 دقیقه برنامه های سیما و 9035 درقیقه در صدا برنامه داشته ایم.
* 1400 یادواره شهدا در سال 95 برگزار شده است
وی افزود: در راستای بزرگداشت 4 هزار شهید استان گلستان، 1400 یادواره شهدا در روستاها و شهر های استان در سال 95 برگزار شده است.
دبیر کل اولین اجلاسیه ملی 4 هزار شهید استان گلستان تصریح کرد: دیدار از 4 هزار خانواده شهید و 500 ایثارگر در استان در حال انجام است که بناست معیشت آنها نیز در روز شنبه همزمان با میلاد نبی اکرم (ص) انجام شود.
“سردار صادقی” در ادامه گفت: برگزاری المپیاد ورزشی، دانشجویی، احداث بوستان شهدا در آق قلا، نصب تندیس شهدا و سرداران در محل زادگاه شهدا ، ساخت تندیس اجلاسیه، دهکده مقاومت و غیره بخشی از برنامه هایی بود که این کنگره در استان انجام داده است.
وی افزود: برگزاری کنگره شهدای اهل سنت، سرداران و شهدای حریم اهل بیت و مدافع حرم، آیین نصب پرچم بر سردرب شهدا، کنگره شهدای کارمند، کنگره شهدای اهل سنت، کنگره شهدای دانشجو و سایر برنامه ها بوده است.
* شهدا بر گردن ما حق دارند و بسیار ارزشمند هستند
فرمانده سپاه نینوا گلستان خاطر نشان کرد: با عرض شرمندگی این برنامه های ناچیز، حق شهدا نبوده است، شهدا نیز بر گردن ما بسیار ارزشمند هستند و ما نیز به عنوان خادمان شهدا امیدواریم قدمی در این راستا برداشته باشیم.
انتهای پیام/


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: