پرتقال شمال ۶۰۰ تومان شد

دسته: آخرین خبر , اخبار ایران و جهان , اقتصادی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۰ آذر ۱۳۹۵
پرتقال شمال ۶۰۰ تومان شد

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار گفت: هر کیلوگرم پرتقال شمال کشور در میادین مرکزی میوه و تره تهران ۶۰۰ تومان و حداکثر هزار و ۵۰۰ تومان با توجه به کیفیت آن به فروش می‌رسد.

به گزارش عصر شمال به نقل از دانا؛ حسین مهاجران اظهار کرد: بازار از مرکبات اشباع‌شده و باغدارن بهتر است که از توزیع این محصول برای جلوگیری از زیان خودداری کنند.

وی افزود: دلال‌ها برای خرید این محصول اقدام نمی‌کنند و خود باغداران محصول خود را به میادین میوه می‌آورند و به قیمت 500 تومان تا هزار و 500 تومان به فروش می‌رسانند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار ادامه داد: پرتقال‌های شمال کشور که اصطلاحاً برفی هستند، کیلویی 600 تومان تا هزار و 500 تومان به فروش می رسند، اما باید توجه داشت یخ‌زده نیستند اما ممکن است در هر کیلوگرم از این محصول تعدادی از آنها تلخ باشند.

وی تصریح کرد: پرتقال کوهستان جنوب کشور نیز 5 تا  6 هزار تومان و پرتقال رسمی جنوب نیز 2 هزار تومان تا 3 هزار تومان به فروش می‌رسد.

مهاجران اظهار داشت:  جهاد کشاورزی متولی تنظیم بازار است و خود اقدام به تنظیم بازار می‌کند به همین منظور  به باغداران غرب مازندران توصیه کرده است که مرکبات خود را  برداشت نکنند  تا ماه‌های آینده با کمبود مرکبات روبه‌رو نشویم و کشاورزان نیز ضرر نکنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار گفت: نارنگی انشو شمال در میدان‌ها میوه و تره بازار، هزار تا 2 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد اما هنوز نارنگی جنوب کشور به بازار نیامده است.

انتهای پیام/


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: