پرتقال شمال ۶۰۰ تومان شد

دسته: آخرین خبر , اخبار ایران و جهان , اقتصادی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۱ آذر ۱۳۹۵
پرتقال شمال ۶۰۰ تومان شد

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار گفت: هر کیلوگرم پرتقال شمال کشور در میادین مرکزی میوه و تره تهران ۶۰۰ تومان و حداکثر هزار و ۵۰۰ تومان با توجه به کیفیت آن به فروش می‌رسد.

به گزارش عصر شمال به نقل از دانا؛ حسین مهاجران اظهار کرد: بازار از مرکبات اشباع‌شده و باغدارن بهتر است که از توزیع این محصول برای جلوگیری از زیان خودداری کنند.

وی افزود: دلال‌ها برای خرید این محصول اقدام نمی‌کنند و خود باغداران محصول خود را به میادین میوه می‌آورند و به قیمت ۵۰۰ تومان تا هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسانند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار ادامه داد: پرتقال‌های شمال کشور که اصطلاحاً برفی هستند، کیلویی ۶۰۰ تومان تا هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می رسند، اما باید توجه داشت یخ‌زده نیستند اما ممکن است در هر کیلوگرم از این محصول تعدادی از آنها تلخ باشند.

وی تصریح کرد: پرتقال کوهستان جنوب کشور نیز ۵ تا  ۶ هزار تومان و پرتقال رسمی جنوب نیز ۲ هزار تومان تا ۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.

مهاجران اظهار داشت:  جهاد کشاورزی متولی تنظیم بازار است و خود اقدام به تنظیم بازار می‌کند به همین منظور  به باغداران غرب مازندران توصیه کرده است که مرکبات خود را  برداشت نکنند  تا ماه‌های آینده با کمبود مرکبات روبه‌رو نشویم و کشاورزان نیز ضرر نکنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار گفت: نارنگی انشو شمال در میدان‌ها میوه و تره بازار، هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد اما هنوز نارنگی جنوب کشور به بازار نیامده است.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط:محسن عسگری - 171 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۵
برچسب ها: