معاون ارشاد استان گلستان: 2 سالن دیگر به سینماهای استان گلستان افزوده شد

دسته: آخرین خبر , اجتماعی , اقتصادی , خبر ویژه , فرهنگی , گلستان
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۷ آذر ۱۳۹۵
معاون ارشاد استان گلستان: 2 سالن دیگر به سینماهای استان گلستان افزوده شد

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: با تجهیز 2 مجتمع فرهنگی و هنری در استان گلستان، 2 سالن دیگر به سینماهای استان گلستان افزوده شد.

به گزارش عصر شمال از گرگان، قاسم قندهاری عصر امروز در جمع خبرنگاران درباره راه‌اندازی سینماهای جدید در استان اظهار داشت: سالن آمفی تائتر مجتمع های فرهنگی و هنری شهرستان های بندرترکمن و علی‌آبادکتول، 2 سالن سینمای دیگر به سالن‎های پخش فیلم در استان افزوده شد.

قندهاری افزود: سالن سینمای شهرستان بندرترکمن از چندی پیش فعال شده و اکنون نمایش فیلم دارد و مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان علی‌آبادکتول نیز به تجهیزات پخش فیلم مجهز شده و به زودی راه‌اندازی می‌شود.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان تصریح کرد: سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان علی‌آبادکتول با مشارکت بخش خصوصی با اعتبار 400 میلیون ریال به امکانات پخش فیلم مجهز شده است.

وی گفت: با رایزنی های انجام شده این سینما نیز در لیست سینماهای دیجیتال کشور قرار گرفته است و به زودی با دریافت فیلم‌ها، پخش فیلم در این سالن آغاز می‌شود و مردم شهرستان علی آبادکتول پس از سال‎ها می‎توانند از امکانات سینما بهره‌مند شوند.

قندهاری افزود: هم اکنون 3 سالن سینما در شهرهای گرگان، گنبدکاووس و آزادشهر با 6 سالن نمایش در استان گلستان فعال است که با افزوده شدن این 2 سالن، تعداد سالن‌های سینماهای استان به 8 سینما افزایش یافت.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان افزود: سال ٨٥ سینمای شهر علی‌آبادکتول به علت عدم توجیه اقتصادی و فرسودگی شدید سینما از سوی مالکان، تعطیل شد.

وی گفت: با توجه به سیاست‌های سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای تجهیز مجتمع های فرهنگی، هنری این سینماها راه‌اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: